کد خبر : ۴۸,۶۵۶
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۰۸
۴۴ میلیاردتومان تسهیلات مشاغل خانگی در استان بوشهر پرداخت شد
خارگ نیوز: مدیر کل صمت استان بوشهر گفت: از سال گذشته تا کنون تعداد ۷۲۲ پرونده تسهیلات مشاغل خانگی در حوزه صمت به مبلغ ۴۴ میلیارد تومان از طریق بانک‌های عامل در استان بوشهر پرداخت شده است.
به گزارش خارگ نیوز، مهدی صفوی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در بازه زمانی مذکور تعداد ۹۰۰ پرونده متقاضیان تسهیلات مشاغل خانگی در حوزه صمت تشکیل شده که از این تعداد ۷۲۲ پرونده در بانک‌های عامل منجر به پرداخت تسهیلات شده و مابقی در دست اقدام است.
 
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اضافه کرد: از مجموع ۷۲۲ پرونده پرداختی تعداد ۶۴۶ پرونده مربوط به تسهیلات در قالب مستقل و ۷۶ پرونده در قالب تسهیلات پشتیبان بوده است که مجموع اشتغال ایجاد شده در طرح‌های مذکور تاکنون ۱۱۶۴ نفر بوده است.
 
وی عنوان کرد: در طرح ساماندهی مشاغل خانگی در حال حاضر ۵۱ حرفه و شغل مربوط به این سازمان می‌باشد که اکثر متقاضیان در رشته‌های قالیبافی، گبه باف، طراح سنتی قالی، خیاطی و دوخت انواع لباس، تعمیرات موبایل و تلفن، مکرومه بافی، تایپیست، تولید کننده جعبه و استندهای چوبی دکوری و غیره فعالیت دارند.
 
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تصریح کرد: بمنظور حمایت و رونق بیشتر مشاغل خانگی، در این رابطه پوشش تسهیلات مربوطه در قالب طرح‌های جدید مشاغل خانگی در حوزه صمت در دستور کار این اداره کل است که در آینده نزدیک اجرا خواهد شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید