کد خبر : ۴۸,۶۵۴
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۰۲
رئیس کل دادگستری البرز گفت: با توجه به مطالبات اهالی رسانه و مطبوعات استان، با تلاش معاون توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان، شورای تخصصی ویژه این صنف در البرز ایجاد می‌شود.
حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری البرز از ایجاد شعبه شورای حل اختلاف ویژه اهالی رسانه و مطبوعات در استان البرز خبر داد و گفت: با توجه به مطالبه چندین ساله اهالی رسانه از دستگاه قضایی استان به منظور ایجاد شورای حل اختلاف ویژه که امکان صلح و سازش در دعاوی ویژه فعالان این عرصه را داشته باشد قدم نهایی برای تحقق این خواسته در حال برداشته شدن است و به زودی این شعبه آغاز به کار خواهد کرد.
 
رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به اینکه تشکیل این شورا پس از ایجاد شعب توسعه حل اختلاف ویژه «مدیریت امور شهری»، «شرکت‌های دانش بنیان» و «اتاق اصناف»، چهارمین شورای حل اختلاف تخصصی در سال جاری است افزود: تلاش‌ها و پیگیری انجام شده توسط معاون توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان، نقش مهمی در ایجاد این شورا‌های تخصصی داشته است.
 
او مهم‌ترین هدف از تاسیس شورای حل اختلاف را فراهم کردن فرایند مداخله شهروندان در حل و فصل مسایل و دعاوی، بدون مراجعه به دستگاه قضایی دانست و گفت:  فعالان عرصه رسانه یکی از مرجع‌های مورد استناد اقشار مختلف جامعه هستند که در حل دعاوی مابین آن‌ها و یا دعاوی که علیه آن‌ها طرح می‌شود، استفاده از نقش معتمدین و صاحبان تجربه در این صنف خبری می‌تواند بر میزان افزایش صلح و سازش که هدف اصلی مجموعه شورای‌های حل اختلاف است، موثر باشد.
 
رئیس کل دادگستری البرز با بیان اینکه در آستانه روز خبرنگار و گرامیداشت شهادت شهید محمود صارمی قرار داریم گفت: تشکیل شورای حل اختلاف رسانه و مطبوعات استان، هدیه‌ای است از طرف دستگاه قضایی که با همکاری خانه مطبوعات استان البرز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افتتاح خواهد شد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید