کد خبر : ۴۸,۶۴۶
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۵۶
نامی در سفر به استان مرکزی به صورت چهره به چهره با مردم روستای آهنگران فراهان اراک دیدار کرد.
محمد حسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به منظور سفریک روزه به استان مرکزی و صبح امروز وارد اراک شد.
 
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با حضور در روستای سیل زده آهنگران شهرستان فراهان ضمن بازدید از این منطقه سیل زده از نزدیک و در دیدار چهره دبه چهره درجریان مشکلات مردم این منطقه
قرار گرفت.
 
نامی قرار است ظهر امروز در جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی که ظهر امروز در ساختمان استانداری در شهر برگزار می‌شود شرکت کند.
 
با وقوع سیل‌های مرداد ماه امسال در کشور وسعت سیل به روستا‌ها و شهر‌های استان مرکزی هم رسید و در روستای آهنگران فراهان این سیل ۵۰ خانه را تخریب کرد.
 
 
شامگاه جمعه ۷ مرداد به علت شدت بارش‌ها و جاری شدن سیلاب، بخش زیادی از روستای آهنگران شهرستان فراهان دچار آبگرفتگی شد و کمک‌های امدادی به این روستا آغاز شد که این کمک‌ها همچنان ادامه دارد.
 
به گفته شاهدان جسد یک نفر از آوار بیرون کشیده شده است و کارشناسان جهادکشاورزی و بنیاد مسکن در رروستا هستند تا با تخمین خسارات بخش‌هایی از آن جبران شود.
 
به گفته مخلص الائمه استاندار مرکزی نیرو‌های امدادی اعم از بسیج سپاه راهداری و هلال احمر در روستای آهنگران مستقرند تا با رسیدگی به مشکلات از بار دغدغه‌های مردم بکاهند.
 
به گفته نظری معاون سیاسی استاندار مرکزی پس از ورود سیل به روستا تمامی ساکنان از سوی نیرو‌های امدادی و با استفاده از ماشین‌آلات راهسازی به بیرون روستا منتقل شده اند و جوانان روستا با نیرو‌های امدادی در عملیات انتقال احشام به نقطه امن همکاری می‌کنند.
 
شعبان زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی هم گفت: بییش از ۵۰۰ بسته غذایی در بین سیل زدگان روستای آهنگران فراهان توزیع شده و ۲ دستگاه آمبولانس، ۵ دستگاه وانت، ۳ دستگاه کامیونت و یک دستگاه قایق به همراه موتور پیشران و تجهیزات تخصصی سیلاب در اختیار مردم این روستا قرار گرفته است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید