کد خبر : ۴۸,۶۴۱
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۵۳
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از جریمه چهار میلیارد ریالی محتکر آرد در اردبیل خبر داد.
علی رحیمی‌آذر گفت: بر اساس گزارش ماموران نیروی انتظامی و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت مبنی بر کشف ۲۷۲ کیسه آرد، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل می گوید: این پرونده به قید فوریت مورد رسیدگی و با توجه به محتویات پرونده و انجام تحقیقات لازم توسط شعبه و اخذ آخرین دفاع، اتهام انتسابی محرز و فرد متخلف ملزم به عرضه آرد در شبکه توزیع و پرداخت مبلغ  چهار میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.
 
به گفته او، خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
 
رحیمی آذر می گوید: با اخلال‌گران نظم اقتصادی و برهم‌زنندگان آرامش بازار و افرادی که دست به احتکار، افزایش خودسرانه قیمت و یا قاچاق کالا می‌زنند مماشات نشده و برای پرونده‌های تعزیراتی در سریع‌ترین زمان ممکن حتی در محل بازرسی واحدهای صنفی حکم تعزیراتی مقتضی صادر می‌شود.
 
به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل ، تمامی واحدهای تولیدی، خدماتی و توزیعی و اصناف در استان زیر ذره‌بین تعزیرات هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود.
 
رحیمی‌آذر پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و گفت: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل می گوید: هموطنان می‌توانند گزارش‌های خود در رابطه با احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی و عرضه کالا خارج از شبکه توزیع را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت، سامانه تلفن گویای ۱۳۵ و سایت tazirat۱۳۵ اطلاع دهند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید