کد خبر : ۴۸,۶۲۳
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۲۴
۳۵۰ استاندارد آموزش مهارتی در استان بوشهر تدوین شد
خارگ نیوز: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از تدوین ۳۵۰ استاندارد آموزش مهارتی برای نخستین بار در استان خبر داد و گفت: این آموزش‌ها در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی، شیلات، آبزی‌پروری، غواصی و نیروی مستقر در عرشه کشتی است.
عبدالمجید دراهکی در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز در بوشهر، با بیان اینکه مهارت‌آموزی بر اساس سند تدوین شده در اولویت قرار داده است اظهار داشت: آموزش و فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بر اساس سند مهارت‌آموزی مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، توانمندسازی نیروی کار و کاهش نرخ بیکاری در دستور کار قرار داده است.
 
وی تأمین نیروی انسانی برای فراهم شدن کسب و مهارت در بنگاه‌های اقتصادی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: اکنون 15 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی و 230 مرکز خصوصی با کارگاه‌های تجهیز به امکانات لازم و پیشرفته همراه با مربیان توانمند سالانه 35 هزار نفر آموزش مهارتی می‌دهند.
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از صدور گواهینامه معتبر بین‌المللی در استان خبر داد و تصریح کرد: بر اساس بررسی‌ها 68 درصد از مهارت‌آموزان فنی و حرفه‌ای استان بوشهر موفق به کسب گواهینامه پایان دوره می‌شوند.
 
دراهکی از انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی برای کسب و کار مهارت‌آموزان خبر داد و خاطر نشان کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه با منطقه پارس جنوبی، نیروگاه اتمی، کارگاه‌ها و مراکز پرورش آبزیان، صنایع دریایی، اصناف و تمامی کسب و کارهایی که ظرفیت 50 نفر نیروی کار دارند به دنبال توانمندسازی و ارتقا مهارت نیروی انسانی هستیم.
 
وی آموزش برای 18 جامعه هدف را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، سربازان، متقاضیان اشتغال، روستاییان عشایر، حاشیه‌نشینان، زنان سرپرست خانواده، زندانیان و معتادان که ترک اعتیاد کرده‌اند مورد آموزش مهارتی قرار دارند.
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر صدور مجوز آموزشگاه‌ها در کمتر از 3 روز را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در سال‌های اخیر موفق شده‌ایم صدور مجوز آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در این استان از حدود شش ماه به سه روز کاهش دهیم.
 
دراهکی از تدوین 350 استاندارد آموزش مهارتی برای نخستین بار در استان خبر داد و گفت: این آموزش‌ها در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی، شیلات، آبزیپروری، غواصی و نیروی مستقر در عرشه کشتی است.
 
 
وی با اشاره به راه‌اندازی مراکز تخصصی آموزش مهارتی در عرصه‌های نفت، گاز، پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی افزود: پایتخت مهارت‌آموزی انرژی کشور برای نخستین بار در شورای گسترش فنی و حرفه‌ای برای استان بوشهر تصویب شده است.
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به افتتاح نخستین مرکز دریایی مهارت‌آموزی در بخش‌های دریا و شیلات تا پایان سال در استان بوشهر بیان کرد: فعالیت مرکز تخصصی کشاورزی و صنایع نفتی در استان بوشهر آغاز شده است و تا قبل سال افتتاح می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید