کد خبر : ۴۸,۵۳۳
۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۲۲
آیت‌الله میرباقری گفت: یکی آثار گریه کردن در ماه محرم حیات قلب است. در دهه محرم است که یک‌سری رزق‌ها در این ماه تقسیم می‌شود.
آیت‌الله سید محمد‌مهدی میرباقری، عضو مجلس خبرگان رهبری درباره رزق مخصوص ماه محرم گفت: یکی از فرصت‌های خاصی که خداوند متعادل در اختیار انسان قرار داده، ماه محرم است. گرچه حقیقت عاشورا یک‌بار بیشتر در عالم اتفاق نیفتاده است، ولی هرسال درب این روز بزرگ به رویمان گشوده می‌شود.
 
آیت‌الله میرباقری گفت: یعنی هر دهه محرم که فرا می‌رسد، یک درب و راهی برای آن واقعه به روی ما گشوده می‌شود و امکان ورود ما به ساحت عاشورا فراهم می‌شود. این رزق در همه سال است و انسان می‌تواند امام حسین ع را زیارت کند و برای امام حسین اشک بریزد. ولی فرصتی که در ایام محرم هست، یک فرصت استثنایی است. نباید انسان از این فرصت‌ها غافل شود.
 
به گفته عضو مجلس خبرگان رهبری، گاهی با بی‌توجهی از این فرصت‌ها انسان از بهره‌مندی محروم می‌شود. ماه محرم ماه فوق‌العاده‌ای است و در آن ماه بیشتر عبادات الهی واقع شده است. روز عاشورا یکبار بوده، ولی هر روز مثل خورشید برای ما طلوع دارد. در ماه محرم یک‌سری رزق‌ها تقسیم شده که در روز‌های دیگر این رزق دیده نمی‌شود. در روایت آمده است که اگر گریه کنید، آن‌روزی که تمام قلب‌ها می‌میرند، قلب تو زنده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید