کد خبر : ۴۸,۳۰۲
۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۸:۳۵
تهدیدات زیست محیطی خارگ شناسایی شود
خارگ نیوز: بخشدار ویژه خارگ گفت: طی یک برنامه ریزی مستمر و مدون، شناسایی و ارزیابی تهدیدات زیست محیطی در دستور کار دستگاه‌های اجرایی خارگ قرار گیرد.
به گزارش خارگ نیوز، محمدرضا دشتی زاده در نشست کمیسیون مخاطرات زیست محیطی جزیره خارگ اظهار داشت: خارگ دارای یک زیست بومی غنی و ارزشمند است.
 
وی با بیان اینکه شرایط محیطی این جزیره همیشه یکنواخت نیست، افزود: تغییر فصول باعث تغییر شرایط زیستگاه و در نتیجه فراوانی گونه‌های مختلف می‌شود، که نیازمند حفاظت بیشتر است.
 
وی افزود: طرح مدیریت و عملیات احیای زیست بوم‌های مرجانی خارگ و خارگو با رایزنی‌های مستمر صورت گرفته در سه مرحله و با حمایت مالی شرکت نفت فلات قاره ایران و با نظارت پژوهشکده محیط زیست کشور در حال اجرا است.
 
بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: تجهیزات مقابله با آلودگی دریا توسط شرکت پتروشیمی خارگ از شرکت‌های دانش بنیان کشور برای اولین بار و با ارزشی قریب به ۲۰ میلیارد ریال خریداری شده است که می‌توان نقش بسازی در حفاظت از محیط زیست دریایی این جزیره داشته باشد.
 
دشتی زاده خاطرنشان کرد: طی یک برنامه ریزی مستمر و مدون، شناسایی و ارزیابی تهدیدات زیست محیطی در دستور کار دستگاه‌های اجرایی خارگ قرار گیرد.
 
وی گفت: وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی خارگ با توجه به شرایط خاص زیست محیطی این جزیره شناسایی، ارزیابی، اقدام دقیق، و همچنین هماهنگی و تعامل بیشتر در تشخیص عوامل آسیب رسان به محیط زیست است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید