کد خبر : ۴۸,۲۷۳
۹ مرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۳۱
نیازهای مردم خارگ در ایام ممنوعیت تردد شناورها به این جزیره چگونه تامین می‌شود؟
خارگ نیوز: بخشدار خارگ گفت: با توجه به هشدارهای اعلام شده و ممنوعیت تردد شناورها به دلیل شرایط خاص آب و هوایی با تدابیر اندیشیده شده و هماهنگی های صورت گرفته تاکنون در تامین نیازهای ساکنان جزیره خارگ مشکلی ایجاد نشده است.
به گزارش خارگ نیوز، محمد رضا دشتی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با هماهنگی و پیگیری فرماندار بوشهر از طریق شناوری که تجهیزات دکل حفاری حمل می کرد ۲۲۰ کیسه آرد برای تامین نان شهروندان به جزیره خارگ منتقل شد.
 
وی بیان کرد: همچنین با توجه به تمدید شرایط اضطرار مبنی بر ممنوعیت تردد شناوری و اتمام میوه و تره بار در خارگ با رایزنی صورت گرفته نیمی از تجهیزات شناور یاد شده تخلیه و به میزان ۷۰ تن میوه، تره بار، ارزاق عمومی و سایر نیازهای مردم بارگیری و به خارگ منتقل شده است.
 
دشتی زاده درباره نقل و انتقال شهروندان بومی که به دلیل ممنوعیت تردد شناورها امکان ورود و خروج به جزیره خارگ را نداشتند گفت: به منظور روان سازی تردد با رایزنی صورت گرفته با نفت یک سورتی پرواز اختصاصی برای بومیان در مسیر بوشهر به خارگ و بالعکس در نظر گرفته شد.
 
وی ادامه داد: همچنین از تمامی ظرفیت های خالی پروازی در مسیرهای شیراز، اصفهان، تهران و اهواز برای آن دسته از شهروندانی که نیاز به تردد داشتند استفاده شد تا مشکلی برای اهالی پیش نیاید.
 
دشتی زاده تاکید کرد: با هماهنگی های انجام شده از سوی فرمانداری بوشهر تمام شرکت‌های نفتی، ارگان‌های نظامی و انتظامی، اداره‌ها در آمادگی کامل بسر می‌برند و تجهیزات و ماشین آلات موجود آمادگی هرگونه اقدام احتمالی را دارند.
 
بخشدار خارگ گفت: با وجود اینکه به مدت ۶ روز همه ترددهای دریایی مسافری و باری خارگ به دلیل شرایط جوی لغو شده با این وجود با پیش بینی‌های صورت گرفته تاکنون کمبودی در تامین کالاهای اساسی، آرد، میوه و تره بار و ارزاق عمومی مردم بوجود نیامده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید