کد خبر : ۴۷۸
۲۱ دی ۱۳۹۷ ۲۳:۳۳
رئیس اداره حفاظت محیط زیست جزیره خارگ استان بوشهر گفت: طرح زیست محیطی جمع آوری بشکه های نفتی با هدف تصفیه پساب های صنعتی در منطقه عملیاتی خارگ به بهره برداری رسید.
مرتضی مخلوعی افزود: به منظور اجرای این طرح شرکت نفت فلات قاره یک مخزن بلااستفاده را از منطقه لاوان به خارگ منتقل و پس از تغییر کاربری با استفاده از تیغه هایی که درون این مخزن تعبیه شده امکان جداسازی نفت و آب ازپساب صنعتی کارخانه ها فراهم شد.

وی بیان کرد: با اجرای این طرح آب حاصل از جداسازی به صورت خالص و بدون آلودگی به دریا سرازیر شده و نفت موجود در این پساب ها نیز بعد از ذخیره سازی در پیت های سیمانی به مخازن ذخیره نفت خام منتقل می شود.

مخلوعی ادامه داد: همچنین سلج های نفتی موجود نیز که در تولید فرآورده هایی مانند قیر و ایزوگام کاربرد دارد به منظور واگذاری به شرکت های واجد شرایط به مزایده فروش گذاشته می شود.

وی افزود: انتظار است بعد از اجرای این طرح ورود میزان آلودگی های نفتی به خلیج فارس در محدوده جزیره خارگ به کمترین میزان ممکن برسد.

جزیره خارگ از توابع شهرستان بوشهر با 20 هزار نفر جمعیت بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور در فاصله 57 کیلومتری شمال غرب بوشهر در آبهای خلیج فارس واقع است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید