کد خبر : ۴۷,۶۶۱
۲۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۴۱
بستری بخش کرونایی مراکز درمانی استان بوشهر ۲ برابر شد
خارگ نیوز: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش ۲ برابری بستری بخش کرونایی مراکز درمانی استان خبر داد و گفت: تعداد بستری‌های کرونایی از ۳۰ بیمار در اول تیر اکنون به ۵۹ نفر رسیده است.
حسن ملکی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دربوشهر با اشاره به افزایشی شدن مبتلایان به بیماری کرونا اظهار داشت: تنها راه مصون ماندن از ابتلا به کرونا تزریق واکسن به ویژه نوبت سوم و تکمیلی و رعایت شیوه‌نامه بهداشتی است.
 
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به آغاز پیک هفتم و خیزش جدید ویروس کرونا تصریح کرد: با وارد شدن استان بوشهر در خیز جدید ویروس کرونا روند شاهد افزایش بیماران این ویروس هستیم.
 
وی از خارج شدن شهرستان‌های استان از وضعیت آبی کرونایی خبر داد و بیان کرد: با افزایش بیماران کرونایی اکنون 40 درصد شهرستان‌های استان وارد شرایط نارنجی و زرد شده است.
 
ملکی‌زاده با بیان اینکه تنگستان در شرایط نارنجی کرونایی قرار داد خاطر نشان کرد: با افزایشی شدن بیماران شهرستان‌های بوشهر، دشتستان و دشتی از آبی کم خطر کرونایی به زرد با خطر متوسط تغییر رنگ دادند.
 
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه گناوه، دیلم، کنگان، دیر، جم و عسلویه در وضعیت آبی کم خطر کرونایی قرار دارند خاطر نشان کرد: اکنون 10 درصد شهرستان‌های استان بوشهر در وضعیت پرخطر، 30 درصد در وضعیت زرد و 60 درصد نیز در وضعیت آبی کم خطر کرونایی قرار دارند.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش شمار بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا خبر داد و بیان کرد: از سوم تیرماه بیماران بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان افزایش یافت و اکنون تعداد بیماران نسبت به اول تیر ماه 2 برابر افزایش یافته است.
 
وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته 2 مورد فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کرونا در این استان به ثبت رسید خاطر نشان کرد: خوشبختانه در 24 ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در استان بوشهر به ثبت نرسیده است.
 
ملکی‌زاده بستری 26 بیمار در بخش کرونایی مراکز درمانی استان بوشهر را در شبانه‌روز گذشته مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 22 بیمار بخش کرونایی با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند.
 
وی تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 2 هزار و 169 نفر در استان بوشهر به سبب ابتلای به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید