کد خبر : ۴۶,۹۸۷
۱۲ تیر ۱۴۰۱ ۱۴:۵۱
مدیرکل استاندارد استان اردبیل از انجام بیش از 600 مورد نمونه برداری و آزمون از فرآورده های تولیدی اردبیل خبرداد.
هاشم علایی ۱۲ تیر در تشریح عملکرد سه ماهه اول امسال هدف از نمونه‌برداری و آزمون کالاهای تولیدی استان را ارزیابی انطباق آنها با ضوابط  و مقررات استانداردهای ملی عنوان کرد و گفت: در این زمینه میزان تحقق برنامه عملیاتی پیش بینی شده سالجاری، ۲۵ درصد بوده است.
 
وی افزود: عمده فرآورده‌هایی که مورد نمونه‌برداری و آزمون قرار گرفته، شامل محصولات تولیدی در بخش مواد غذایی، مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی، صنایع سلولزی، مصنوعات طلا، مکانیک و فلزشناسی، خودرو و نیروی محرکه، برق و الکترونیک و مهندسی پزشکی بوده است.
 
مدیرکل استاندارد استان اردبیل بیان کرد: این فرآورده‌ها در آزمایشگاه‌های همکار تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد آزمون قرار می‌گیرند و نتایج آن در سامانه یکپارچه نظارت بر اجرای استاندارد بارگذاری شده و واحدهای تولیدی نیز می‌توانند از نتایج نمونه‌برداری و آزمون فراورده‌های خود مطلع شوند.
 
وی همچنین گفت: در بازرسی‌ از واحدهای تولیدی بر عملکرد آنها نظارت جدی انجام می‌شود که در نتیجه آن، پروانه استاندارد واحدها، تمدید و یا در صورت عدم رعایت ضوابط فنی استاندارد، تعلیق و ابطال می‌شود.
 
علایی افزود: در صورت عدم انطباق مشخصات محصولات تولیدی با استانداردهای ملی، برابر ماده ۴۰ قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی با واحدهای متخلف برخورد قانونی می‌شود.
 
به گزارش ایرنا، تعداد ۳۱۲ واحد تولیدی با ۶۹۷ فرآورده و محصول در زمینه تولید مصالح ساختمانی، صنایع غذایی و کشاورزی، صنایع شیمیایی، مکانیک فلزشناسی، بسته بندی و سلولزی، انگ فلزات گرانبها ، برق، نساجی و مهندسی پزشکی در استان اردبیل زیر پوشش اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی قرار دارد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید