کد خبر : ۴۶,۹۰۹
۵ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۴۸
موج سواری روی گرانی/ گرانفروشان انگشت نما می شوند
خارگ نیوز: روند روبه رشد گرانی اجناس ادامه دارد اما برای مقابله با گرانفروشی، طرح نصب بنر، پارچه و پلمب واحدهای متخلف در خارگ آغاز شود تا این متخلفان انگشت نمای عام و خاص شوند.
به گزارش خارگ نیوز، به رغم آنکه دولت حساب شده و منطقی نسبت به اصلاح و آزادسازی محدود چند قلم کالا اقدام کرده است اما برخی سودجویان دامنه این گرانی را به سایر کالاها و اقلام کشانده‌اند تا طعم این اقدام را در کام مردم تلخ کنند و هر لحظه بر نرخ آن می‌افزایند.
 
خرده فروشان و مغازه داران با این بهانه شرکت‌های توزیع کننده، هر روز نرخ‌های جدیدی را اعلام می‌کنند بر نرخ‌هایشان اضافه می‌کنند و بررسی تب گرانی و احتکار ریشه در سودجویی و کسب منفعت بیشتر دارد.
 
بررسی‌های میدانی خبرنگاران خارگ نیوز در مناطق مختلف مازندران حاکی از آن است که کمبودی از نظر اقلام اساسی نظیر مرغ، گوشت، برنج، تخم مرغ، ماکارونی و قند وشکر در بازار وجود ندارد و این مواد غذایی به وفور و آسانی یافت می‌شود.
 
قیمت‌ها ثبات ندارند
 
عدم اقبال و کاهش تقاضای مردم برای خرید برخی اقلام هرچند طی روزهایی منجر به کاهش قیمت آن شده بود، اما این مسئله در نهایت منجر به ارزانی سایر اقلام نشده است. 

 

اصلاح و آزادسازی قیمت ضرورت تقویت نظارت و بازرسی را در بازار جزیره خارگ الزامی می‌سازد تا جلوی سودجویی ها و تخلفات گرفته شود و طعم طرح‌های اقتصادی دولت در کام مردم شیرین شود.

 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید