کد خبر : ۴۶,۷۸۷
۸ تیر ۱۴۰۱ ۰۹:۳۱
مدیر کل حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: کتاب «جونقان-کردستان یک نفر» خاطرات «محمد محمدی ثانی» از رزمندگان دوران دفاع مقدس استان رونمایی شد.
احسان قائدی گفت: ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس به منظور ارائه به نسل جوان یکی از اهداف اصلی حوزه هنری استان است.
 
کتاب «جونقان-کردستان یک نفر» در بر دارنده خاطرات «محمد محمدی ثانی» رزمنده هشت سال دفاع مقدس جونقانی است که از زمان شروع درگیری‌های داخلی در کردستان و پس از جنگ تحمیلی، همواره حضوری فعال و مستمر در عرصه دفاع از کشور داشته‌اند.
کتاب «جونقان-کردستان یک نفر» با زبان ساده روایت گر مستندی از وقایع و رویداد‌های ارزشمند و چشمگیری از دوران دفاع مقدس، به ویژه نبرد با ضد انقلاب در منطقه کردستان است.
 
حوزه هنری تا کنون بیش از ۱۰ اثر از خاطرات رزمندگان استان را مکتوب کرده است و تلاش بسیار دارد تا خاطرات گران بهای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس استان که در کنج ذهن و ضمیر رزمندگان عزیز هم استانی را به صورت خاطرات شفاهی به چاپ برساند چرا که خاطرات این عزیزان مملو از نکات بسیار آموزنده برای نسل امروز و آیندگان است.
 
قائدی گفت: از همه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس دعوت می‌شود خاطرات خود از هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به منظور چاپ و ثبت و ضبط در تاریخ این مرز بوم به حوزه هنری استان ارائه دهند چرا که نسل‌های آینده ایران اسلامی باید از دلاوری، ایثار و استقامت این عزیزان در این برهه تاریخی آشنا شوند.
 
کتاب «جونقان-کردستان یک نفر» به همت واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان در هزار نسخه توسط انتشارات سامان دانش به چاپ رسیده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید