کد خبر : ۴۶,۷۳۵
۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۹:۳۴
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: به هیچ وجه پایان کرونا اعلام نشده، اما با اقدامات صورت گرفته این ویروس کنترل شده است .
صبح امروز ۷ تیرماه ۱۴۰۱ جلسه ستاد کرونای استان کرمان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری، مدیرکل امور امنیتی و انتظامی استانداری، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان و جمعی از مسئولین در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.
 
جلالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در این جلسه با هشدار نسبت به عادی انگاری جامعه نسبت به مسئله کرونا افزود: اگر قرار است کرونا مهار و کنترل شود؛ باید کمیته‌هایی که قبلا در دوران کرونا فعال بودند مجدد فعالیت خود را آغاز کنند و آرایشی که قبلا در مقابله با کرونا داشتیم همواره حفظ شود و کمیته‌ها طبق روال قبل کار تخصصی خود را انجام دهند.
 
جلالی در ادامه گفت: طبق گزارشات دانشگاه علوم پزشکی، بیشتر آمار جدید مبتلایان به کرونا در ورود پرواز‌های خارجی اعلام شده است لذا باید روند گرفتن تست‌های کرونا و ارایه کارت واکسن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی قبل از ورود به کشور به جدیت پایدار بماند.
 
این مقام مسئول گفت: با توجه به نزدیکی به ایام به اربعین حسینی و پیاده روی این ایام، باید در این حوزه اطلاع رسانی و یک حرکت رسانه‌ای قوی انجام شود و از الان در فکر واکسیناسیون دوز یاداور باشیم.
 
جلالی بحث مدیریت روانی جامعه را مهم دانست و افزود: سامانه «ایران من» همچنان فعالیت خود را آغاز کند و دانشگاه علوم پزشکی گزارشات علمی به مردم ارائه دهد چرا که به لحاظ روانی جامعه باید مدیریت شود و عادی انگاری با جدیت کنترل شود.
 
بر اساس این گزارش، علی بیگ زاده سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری نیز در این جلسه عنوان کرد: به دلیل ورود به فصل تابستان و گرمای زیاد و روشن شدن کولرها، احتمال انتشار بیشتر ویروس وجود دارد لذا استفاده از ماسک در مکان‌های بسته به خصوص در محیط دستگاه‌های اجرایی باید ادامه دار باشد.
 
 تعداد مبتلایان با شیب ملایم در حال افزایش است
 
 مهدی احمدی نژاد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در در این جلسه گفت: سیر کرونا بعد از پوشش مناسب واکسن، نزولی شده است و در حال حاضر فقط ۴۴ نفر مبتلا (قطعی و مشکوک) در بیمارستان افضلی پور بستری هستند که ابتلای ۱۳ نفر آن‌ها قطعی که دو نفر آن‌ها در بخش ICU بستری هستند.
 
احمدی نژاد از فوت سه نفر در هفته گذشته به دلیل ابتلا به کرونا در استان خبر داد و عنوان کرد: در دو هفته قبل یک نفر و در سه هفته قبل اصلا مورد فوتی به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ در استان کرمان نداشتیم، گفتنی است که از ۲۳ نفر مبتلای قطعی در هفته گذشته ۶ مورد در سیرجان، در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دو نفر، در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان یک نفر داشته اند.
 
احمدی نژاد گفت: تعداد مبتلایان با شیب ملایم در حال افزایش است، اما این موضوع جای نگرانی ندارد و با همکاری آحاد مردم قابل کنترل است.
 
طبق اعلام سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکنون حدود ۹۱ درصد دوز اول، ۸۰ درصد نوبت دو و ۵۳ درصد افراد بالای ۱۲ سال استان دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید