کد خبر : ۴۶,۶۸۶
۶ تیر ۱۴۰۱ ۰۹:۱۵
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: زمین مورد نیاز برای احداث یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن در کشور تامین شده است.
علیرضا فخاری  در حاشیه سفر به شهرستان سلماس در آذربایجان غربی گفت: تامین زمین نهضت ملی مسکن در برخی از استان های کشور با توجه به موقعیت توپوگرافی شهری با کمبود مواجه است که در تلاش هستیم با پیدا کردن راهکارهای قانونی و الحاق زمین به محدوده شهر این مشکل را برطرف کنیم.
 
او می گوید:هم اکنون زمین مورد نیاز برای احداث یک میلیون و ۴۰۰ هزار مسکن آماده و در حال اجرا است و برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد نیز زمین در مرحله الحاق و تغییر کاربری مسکونی قرار دارد.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: برای اجرای این طرح، زمین مورد نیاز تامین شده و نگرانی بابت تامین زمین برای سال های آتی نیز وجود ندارد.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای احداث هفت هزار واحد، سهم شهرستان سلماس از طرح نهضت ملی مسکن نیز اراضی مورد نیاز فراهم است. 
 
او گفت:اراضی مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن شهرستان سلماس از طریق تغییر کاربری اراضی، الحاق به محدوده و استفاده از اراضی ملی تامین شده است تا مانعی برای اجرای نهضت ملی مسکن در این شهرستان وجود نداشته باشد. 
 
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت:در این شهرستان ۶ هزار و ۸۰۰ ثبت نام کرده اند که از این تعداد سه هزار و ۱۰۰ نفر واجد شرایط هستند.
 
فخاری گفت: در راستای بهبود زیرساخت‌های مساکن مهر، ۱۵ میلیارد ریال جهت بهسازی و آسفالت محوطه‌ها و راه‌های دسترسی به مساکن مهر شهرستان سلماس مصوب شده است. 
 
معاون وزیر راه و شهرسازی می گوید: در همین راستا یک مدرسه ۶ کلاسه نیز در محل مساکن مهر سلماس احداث خواهد شد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید