کد خبر : ۴۶,۵۳۷
۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۷:۲۸
مهار تورم و گرانی‌ها با جدیت بیشتری توسط مسئولان دنبال شود
خارگ نیوز: امام جمعه دشتستان گفت: از دولت مردمی انتظار می‌رود در راستای مهار تورم و گرانی افسارگسیخته و جلب رضایت مردمی از هیچ کوششی دریغ نکنند.
به گزارش خارگ نیوز، حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های امروز نماز جمعه برازجان با گرامیداشت سالروز شهادت مظلومانه آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام اظهار داشت: باید قوه قضائیه مجاهدانه تلاش کند به دستگاه قضائی کارآمد و در تراز انقلاب اسلامی و نظام اسلامی دست یابد.
 
وی با اشاره به عوامل گرانی‌های اخیر بیان کرد: تحریم ظالمانه استکبار جهانی، آثار و تبعات بر جای مانده از بیماری همه گیری کرونا، کمبود کالاهای اساسی متأثر از خشکسالی جهانی و کمبود کالا و رکود حاصل از جنگ اوکراین از جمله این عوامل است.
 
امام جمعه دشتستان اضافه کرد: برنامه ریزی دشمن برای اختلال در بازار ارز و طلا و کالا، ساختار معیوب اقتصاد ایران و تبعات تلخ آن و کم کاری و سیاست‌های غلط اقتصادی دولت قبل از دیگر عوامل گرانی است.
 
وی خاطرنشان کرد: جراحی اقتصادی دولت برای مردمی سازی یارانه‌ها، فعالیت عوامل نفوذی در بدنه دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و عدم هماهنگی در سیاست گذاری، نظارت و اجرا توسط مسئولین از دیگر عوامل گرانی است.
 
حجت‌الاسلام مصلح افزود: طبیعی است که افزایش بی رویه کالا بر سایر خدمات دولت سایه بیندازد و شیرینی اقداماتی چون توفیق دولت در کنترل کرونا، کاهش نقدینگی، صفر شدن استقراض از بانک مرکزی و رشد پایه پولی، فعال شدن دیپلماسی اقتصادی کشور، بیمه شدن بیش از ۵ میلیون نفر از محرومان جامعه، حضور فعال مسؤولان در بین مردم کمتر به چشم بیاید.
 
وی ادامه داد: از دولت مردمی آیت‌الله رئیسی انتظار می‌رود در راستای مهار تورم و گرانی افسارگسیخته و جلب رضایت مردمی از هیچ کوششی دریغ نکنند.
 
امام جمعه دشتستان گفت: مردم ما همواره با تحمل همه سختی‌ها پای انقلاب و نظام ایستاده اند که باید قدردان آنها باشیم و با تمام وجود به آنها خدمت کنیم.
 
وی با اشاره به وقوع حادثه در شرکت سیمان اضافه کرد: حادثه شرکت سیمان دشتستان که منجر به مجروحیت چند تن از کارکنان خدوم آن شد مایه تأسف و تأثر همگان شد و انتظار می‌رود مسئولان مربوطه ضمن بررسی علل و عوامل آن و جبران خسارات وارده، اقدامات ایمنی لازم جهت عدم تکرار چنین حوادث تلخی داشته باشند.
 
حجت‌الاسلام مصلح با اشاره به وقوع زلزله افغانستان گفت: همچنین تأسف و تأثر خود را نسبت به حادثه زلزله در افغانستان و داغدار شدن برادران و خواهران مسلمان ابراز می‌داریم و برای شفای عاجل و التیام قلوب دردمند مجروحان و آسیب دیدگان دست به دعا بر می‌داریم.
 
وی ضمن گرامیداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر به عوارض روانی مصرف مواد مخدر اشاره کرد و اظهار داشت: برهم خوردن تعادل روانی، عدم توجه به اصول و مقررات جامعه، ضعف اراده، از بین رفتن احساس مسؤولیت، ایجاد احساسات خصومت زا، بی قراری، عصیان گری، اضطراب دائم و احساس بی کفایتی و تنهایی، اختلال در خواب، بروز انواع بیماری‌ها و اختلالات روانی از جمله این مسائل است.
 
امام جمعه دشتستان با اشاره به عوارض خانوادگی: مصرف این مواد، افزود: نابسامانی خانوادگی، محدود شدن روابط خانوادگی، عدم تربیت صحیح فرزندان، خشونت در خانواده، گسترش طلاق و کاهش آمار ازدواج، افت سطح فرهنگ اجتماعی و اقتصادی خانواده از این موارد است.
 
وی تاکید کرد: خانواده‌ها باید نسبت به این بلای خانمانسوز بیشتر احساس مسئولیت کنند و مراقب فرزندان عزیز خود باشند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید