کد خبر : ۴۶,۵۰۷
۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۷:۰۰
مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: ۲ درمانگر غیر مجاز که بدون صلاحیت و تخصص، اقدام به درمان دام و عرضه دارو و واکسن‌های قاچاق کرده بودند به جزای نقدی محکوم شدند.
 مجتبی ورمقانی گفت: در راستای طرح رصد و پایش دارو و واکسن، بازرسان ویژه اداره کل دامپزشکی استان ۲ فرد متخلف با انبوهی از دارو‌های قاچاق، غیر مجاز و فاقد مجوز واردات و تاریخ مصرف گذشته و همچنین مقادیر قابل توجهی واکسن‌های تاریخ مصرف گذشته که بصورت غیر مجاز نگهداری شده شناسایی شدند.
 
مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: این افراد  تعداد چشمگیری از دارو ها و واکسن را به صورت عرضه خارج از شبکه وارد بازار کردند که با تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
 
او می گوید: مقام قضایی به اتهام قاچاق داروی دامی که بر خلاف ضوابط تعیین شده از سوی دولت و بوسیله خودروی شخصی غیر مجاز حمل شده و همچنین بعلت عرضه واکسن بصورت خارج از شبکه و مباشرت در حمل کالای قاچاق، فرد اول را به جزای نقدی ۲ میلیارد و ۶۵ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۸۰۰ ریال محکوم کرد.
 
ورمقانی گفت: نفر دوم نیز به یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۶۰۰ ریال جریمه محکوم شد، همپنین بر اساس دستور مقام قضایی دارو‌ها بعلت فاسد بودن، مهدوم سازی شده و خودرو مورد نظر متخلفین نیز تا زمان پرداخت کامل جریمه در توقیف خواهد ماند.
 
مدیرکل دامپزشکی کردستان از مردم عزیز درخواست نمود موارد مشکوک و سواستفاده‌هایی که در حوزه دارو و واکسن دامپزشکی مشاهده می‌نمایند را در کوتاه‌ترین زمان از طریق سامانه پیغام گیر شبانه روزی ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید