کد خبر : ۴۶,۵۰۱
۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۶:۵۵
مقامات بهداشتی انگلیس می‌گویند نشانه‌های اولیه حاکی از آغاز موج جدیدی از عفونت‌های ناشی از امیکرون است.
براساس آخرین گزارش هفتگی همه گیر سازمان جهانی بهداشت، تعداد موارد جدید کرونا در جنوب شرقی آسیا، خاورمیانه و اروپا در هفته گذشته افزایش یافته، در حالی که تعداد مرگ و میر‌ها در سراسر جهان ۱۶ درصد کاهش یافت.
 
به نقل از ای‌بی‌سی نیوز، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد هفته گذشته ۳.۳ میلیون مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ ثبت شد که کاهش ۴ درصدی را نشان می‌دهد و بیش از ۷۵۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.
 
 اما موارد ابتلا در آسیای جنوب شرقی و خاورمیانه حدود ۴۵ درصد و در اروپا حدود ۶ درصد افزایش یافت. آسیای جنوب شرقی تنها منطقه‌ای بود که افزایش جزئی ۴ درصدی مرگ و میر را گزارش کرد، در حالی که این ارقام در سایر نقاط کاهش یافت. در سطح جهانی، تعداد موارد جدید کووید ۱۹ پس از اوج گیری در ژانویه کاهش یافته است.
 
سلیم عبدالکریم، اپیدمیولوژیست و معاون دانشگاه کوازولو ناتال در آفریقای جنوبی گفت: کاهش اخیر مبتلایان به کووید-۱۹  در دو سال و نیم گذشته چندان دیده نشده است.
 
با این حال، او هشدار داد که برخی از کشورها، از جمله انگلیس در روند صعودی شمار مبتلایان قرار دارند.
 
مقامات بهداشتی این کشور هفته گذشته گفتند، نشانه‌های اولیه وجود دارد که بیانگر آن است انگلیس می‌تواند در آغاز موج جدیدی از عفونت‌های ناشی از انواع سویه امیکرون باشد، اگرچه نرخ بستری شدن در بیمارستان تاکنون بسیار پایین باقی مانده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید