کد خبر : ۴۶,۳۷۹
۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۴۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: تراکم مرغداری‌های گوشتی قم ۶ برابر و واحد‌های تخم گذار نیز ۸ برابر کشوری است و همین مساله تهدید و پیشگیری از بروز بیماری‌هایی مانند آنفلوآنزا را بیشتر از سایر استان‌ها نموده است.
محمدرضا حاجی رضا در آیین تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید دامپزشکی قم،گفت: استان قم در بخش امنیت غذایی به خصوص در حوزه دام و طیور وضعیت شاخصی در سطح کشور دارد.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: قم با وجود اینکه نیم درصد اراضی زارعی و کشاورزی کشور را داراست، اما ۲ درصد دام و طیور مورد نیاز کشور در این استان تولید و عرضه می‌شود.
 
حاجی رضا گفت: در حوزه نرم و سخت افزاری طی سال‌های گذشته شاهد روند موفقیت آمیزی در قم بوده ایم و تولیدکنندگان این استان گام‌های امیدوارکننده‌ای در مسیر صادرات و معرفی محصولات برداشته اند.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: شهرک دامشهر قم با دارا بودن یک هزار و ۲۰۰ واحد دامپروری یکی از بزرگترین بارانداز‌های دام در کشور است که سالانه ۸۰۰ هزار راس دام وارد آن می‌شود، به همین منظور مساله سلامت و پیشگیری از بیماری مورد اهتمام است.
 
حاجی رضا گفت: کنترل و پیشگیری از بیماری‌های دام و طیور و حفظ سلامت جامعه، دو اولویت اصلی و مهم استان قم در حوزه دامپزشکی است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: امید می‌رود ارتباط موثر و مفید با تشکل و تعاونی‌های کشاورزی و دامپروری در دوره جدید مدیریت دامپزشکی قم ارتقا یابد.
 
او گفت : حفظ و تضمین سلامت مواد غذایی به همراه مردم محوری و ارتباط تعریف شده بین دامپزشکی با دامداران و کشاورزان در اولویت دامپزشکی قم باشد.
 
طی این آیین از خدمات ۱۴ ساله مهدی رفیعی محمدی تقدیر و حسن توحیدی مهر به عنوان مدیرکل جدید دامپزشکی قم معارفه شد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید