کد خبر : ۴۶,۲۶۲
۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۵۵
گرد و خاک آسمان استان بوشهر را در بر می‌گیرد
خارگ نیوز: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: امروز و فردا گرد و خاک آسمان استان بوشهر را در بر می‌گیرد.
پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد امروز تا روز جمعه با افزایش سرعت وزش باد شمال غربی، دریا در برخی ساعات متلاطم و مواج خواهد شد.
 
وی اضافه کرد: در این مدت به سبب وزش باد روی مناطق همجوار (کشور عراق و استان خوزستان) و تشکیل گرد و خاک، احتمال نفوذ گرد و خاک به روی شمال خلیج فارس و مناطق شمالی استان در مسیر باد موافق دور از انتظار نیست.
 
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، در برخی نقاط گردوغبار، از بعد از ظهر وزش باد و گاهی گردوخاک، در پاره‌ای از نقاط جنوبی مه رقیق پیش‌بینی می‌شود.
 
وی افزود: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۳۰ گاهی ۳۸ کیلومتر در ساعت، از بعد از ظهر در سواحل شمالی و مرکزی استان و بر روی دریا شمال غربی با سرعت ۱۶ تا ۴۴ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
مساعدی ادامه داد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر، از بعد از ظهر در سواحل شمالی و مرکزی ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ و فردا در سواحل جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید