کد خبر : ۴۶,۱۸۷
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۳۵
قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: ارائه خدمات به زائران اربعین در مرزهای چهارگانه کشور با مشارکت مجموعه بهداشت و درمان در مرزهای چهارگانه ارتقاء می یابد.
حسین عرفانی گفت: هلال احمر در اربعین امسال برای ارائه خدمات به زائران در مرزهای چهارگانه خسروی در استان کرمانشاه ، مهران در استان ایلام و چذابه و شلمچه در خوزستان تا پیش از حرکت کاروان های اربعین آمادگی خواهد داشت.
 
به گفته نماینده رییس جمعیت هلال احمر در ستاد اربعین حسینی کشور، هلال احمر در کمیته های ۱۷ گانه ستاد اربعین بر اساس توان خود خدمت رسانی خواهد کرد و با توجه به اینکه امسال پس از ۲ سال وقفه در تشرف زائران اربعین به کربلای معلا، شاهد عزیمت حدود پنج میلیون زائر از مرزهای چهارگانه خواهیم بود حجم خدمات هلال احمر به فراخور انبوه جمعیت زائران در داخل و خارج مرزهای افزایش خواهد یافت.
 
عرفانی می گوید: با توجه به وضعیت آب و هوایی در زمان عزیمت زائران اربعین و احتمال گرمازدگی و شیوع بیماری ها عفونی و گرمسیری، تمهیدات لازم برای کنترل بیماری ها و حفظ سلامت زائران اربعین اندیشیده خواهد شد.
 
او گفت: هلال احمر هرآنچه در توان داشته باشد برای ارائه خدمات به زائران اربعین وارد میدان خواهد کرد و سطح آمادگی خود را در بخش های مختلف افزایش خواهد داد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید