کد خبر : ۴۶,۱۷۶
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ۲۳:۰۴
کارگاه آموزشی کاشت و نگهداری گل و گیاه ویژه کودکان برگزار شد
خارگ نیوز: به مناسبت ۲۵ خرداد روز ملی گل و گیاه ، کارگاه آموزشی کاشت و نگهداری گل و گیاه در محل کتابخانه مکتب فرهاد از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر خارگ و با حضور شعیب بحرینی شهردار، دکتر موری رییس کمیسیون فرهنگی ، دکتر علیپور رییس کمیسیون عمران، مهندس گیوی نائب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی ، مهندس حامدی مشاور شهردار ، مهندس غفاری مدیر فضای سبز و مهندس اسلامی مدیر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر خارگ برگزار شد.
به گزارش خارگ نیوز،در این کارگاه مهندس حامدی کارشناس ارشد کشاورزی و کارشناس فضای سبز در خصوص نگهداری و کاشت و تکثیر گل و گیاه نکات آموزشی را به کودکان ارائه داد.
 
شهردار خارگ در این کارگاه ضمن تبریک روز ملی گل و گیاه گفت : ایجاد و توسعه و نگهداری از فضای سبز یکی از رسالت های مهم شهرداری است.
شعیب بحرینی در ادامه با اشاره به نقش مهم شهروندان در حفظ و نگهداری فضای سبز گفت : نگهداری و توسعه فضای سبز نیازمند عزم همگانی است و در این راستا شهرداری خارگ برنامه های متعددی را جهت فرهنگ‌سازی در این زمینه میان شهروندان دارد و برگزاری این کارگاه آموزشی یکی از برنامه های شهرداری در ایجاد انگیزه و همچنین آموزش میان شهروندان است.
شهردار خارگ در ادامه با تاکید بر نقش کودکان نگهداشت فضای سبز گفت : کودکان امروز به عنوان پدران و مادران فردا می‌توانند نقش بسزایی را در توسعه شهری ایفا کنند و آموزش اصول شهروندی به کودکان، آنها را در آینده به شهروندان مسئولیت پذیر تبدیل خواهد کرد که در نهایت به رشد و توسعه همه جانبه شهر منجر خواهد شد.
 
خانم دکتر موری رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر نیز در این خصوص برگزاری این کارگاه آموزشی اظهار داشت :  از آنجایی که یکی از رسالتهای اصلی شهرداری ها، تلاش برای توسعه مباحث فرهنگی در مسیر تقویت و آگاهی بخشی به شهروندان در زمینه های مختلف زندگی می باشد و این امر با مشارکت عموم شهروندان و احساس تعلق داشتن به شهر محقق خواهد شد. به همین منظور و با هدف حفظ فضای سبز و پرورش گل و گیاه،  کارگاه آموزشی برای رده سنی کودکان در روز ملی گل و گیاه برگزار شد.
وی در ادامه عنوان کرد: با توجه به اینکه آموزش پذیری مفاهیم پایه در سنین کودکی مناسب تر است، میتوان از طریق تقویت تجارب شناختی و احساسی، کودکان را به شهروندان حامی محیط زیست آینده سوق داد.
 
 
 در این طرح علاوه بر آشنایی کودکان با گل و گیاهان، احترام گذاشتن به آنها و لزوم نگهداری از گیاهان سطح شهر آموزش های لازم داده شد.
در پایان به کودکان یک گلدان اهدا شد و شرکت کنندگان در این طرح به عنوان باغبانان کوچک، مسئولیت نگهداری و مراقبت از گیاهان را بر عهده گرفتند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید