کد خبر : ۴۶,۰۸۱
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۵۴
استقرار و اجرای عملیات کنترل کیفی کودهای شیمیایی در استان بوشهر
خارگ نیوز: سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر از استقرار و اجرای عملیات کنترل کیفی و نمونه‌برداری کودهای شیمیایی در این استان خبر داد.
خسرو عمرانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: هدف اصلی از استقرار و اجرای نظام کنترل و تضمین کیفیت کودهای شیمیایی در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایجاد تصویری روشن و مطمئن از کیفیت شبکه توزیع و سبد کالایی خود نزد کشاورزان است.
 
وی تصریح کرد: با ترویج و توسعه آن به تدوین و استقرار نظام‌های سالم و مؤثر در سایر زیر بخش‌های توزیع و مصرف نهاده‌های کشاورزی که از استانداردهای کیفی مشابه پیروی نموده و الگو بگیرند یاری می‌رساند.
 
سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر گفت: این نظام که بر مشاهده، نظارت، گزارش و آنالیز استوار است، فرآیند تأمین و توزیع کودهای شیمیایی را از منابع تولیدکننده داخلی و خارجی تا مزارع کشاورزان کنترل می‌نماید.
 
وی افزود: آنچه مسلم است نتیجه توانمندسازی سیستم کنترل کیفیت شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با تأکید بر نظام تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرینی، انتخاب و شناسایی تولیدکنندگان با سطوح استاندارد مناسب، سطوح عالی تضمین کیفیت، همراهی شاخص‌های دانش، مهارت، تجربه، تخصص، ایجاد زیرساخت‌های مؤثر در بهبود کمی و کیفی عملکرد، ایجاد حداکثر استاندارد در بالاترین پتانسیل بالفعل در تأمین و توزیع کودهای کشاورزی همراه است احتمال بروز خطا و اشتباه را در سفارش و تحویل محصول به کشاورزان به حداقل می‌رساند.
 
عمرانی گفت: تعهدات، دستورالعمل‌ها و تضامین نظام کنترل و تضمین کیفیت بر شبکه بازرگانی و توزیع نهاده‌های شرکت، نظارت داشته و نقش حاکمیتی، محدودکننده و کنترل‌کننده خود را بر تمامی داده‌های ورودی و خروجی شرکت حفظ می‌نماید و زمینه‌ساز نظارت بر حسن انجام، پایش، اندازه‌گیری، ارزیابی و مراقبت از اعتبار شرکت و الگوی سازمان‌دهی شده دارد و این الگو هر روزه با تجزیه و اطلاع‌رسانی، خود را بازنگری و توانمندتر می‌سازد.
 
عمرانی گفت: در سال ۱۴۰۰ تعداد ۵۰ مورد نمونه‌برداری از کودهای وارداتی، کارخانجات تولید داخلی کود شیمیایی طرف قرارداد و شرکت پتروشیمی پردیس عسلویه به منظور ارسال به آزمایشگاه و انجام آنالیز و تعیین ماده مؤثره کودهای شیمیایی در راستای کنترل کیفی نهاده‌های کشاورزی صورت پذیرفت و این رسالت مهم نظام کنترل کیفی در سال جاری نیز با قوت بیشتر در حال اجرا است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید