کد خبر : ۴۶,۰۲۴
۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۵۲
عملیات کالیبراسیون منطقه کنگان آغاز شد
خارگ نیوز: مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران ازآغازعملیات کالیبراسیون( تعیین حجم پایه پرور) سایت دو در منطقه کنگان خبر داد.
به گزارش خارگ نیوز، عباس اسدروز با بیان این مطلب افزود: سیستم میترینگ سایت دو منطقه کنگان بسیاردقیق وقابل اعتماد است و این سیستم ها براساس الزامات استاندارد Api به صورت دوره ای نیاز به کالیبراسیون و پایش حجم پایه دارند
وی یادآور شد: با توجه به ضرورت دقت در کیفیت و کمیت صدور میعانات گازی پارس جنوبی، سیستم میترینگ صادرات میعانات گازی سایت ۲ در منطقه کنگان مورد صحت سنجی قرار خواهد گرفت.
اسدروز ادامه داد: سیستم میترینگ سایت ٢ جهت اندازه گیری میعانات گازی تحویلی به نفت کشها از طریق گوی های شناور شماره ٣ و ٤ احداث و از سال ١٣٩٣ ،همزمان با راه اندازی فاز ١٢ مورد بهره برداری قرار گرفته است .
وی افزود: میعانات گازی تولیدی از فازهای ١٢ ،١٣ ،١٤ ، ١٩، ٢٢،٢٣ و ٢٤ از طریق این سیستم اندازه گیری وتحویل نفت کشها می گردد.
 
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران ادامه داد: میعانات گازی صادراتی و تحویل داخلی از این طریق اندازه گیری می گردد و عملیات مورد نظر به منظور تعیین حجم پایه دو دستگاه  پروور ثابت صورت می گیرد که اندازه گیری این پارامتر در تعیین ضریب تصحیح میترها و اندازه گیری دقیق میزان میعانات گازی تحویلی از اهمیت بسزایی برخوردار است .
 
اسدروز تصریح کرد :این عملیات توسط تیم خبره کالیبراسیون اداره عملیات صادرات آغاز و بر اساس الزامات تعریف شده این عملیات با حضور نمایندگان شرکت بازرسی مستقل SGS ونماینده اداره کل نظارت بر صادرات و طبق  برنامه تنظیمی حدود یک هفته به طول خواهد انجامید .
 
شایان ذکر است همزمان با آغاز این عملیات ،غلامحسین گرامی رئیس  پایانه میعانات گازی پارس جنوبی ضمن حضور در محل میترینگ پارس ٢ از نزدیک به بررسی وضعیت موجود و روند عملیات پرداختند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید