کد خبر : ۴,۵۷۴
۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۳:۰۶
 دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج در حاشیه این بازدید اظهار کرد: شهید آتش، شهید دریا، شهید خشکی از ویژگی‌های جزیره خارک است.
 
 
وی ادامه داد: جزیره خارک در طول 2888 روز جنگ تحمیلی2834 بار مورد حمله بمب‌های رژیم بعثی قرار گرفت، اما با دلیری مردم و کارکنان صنعت نفت صادرات نفت از این جزیره حتی یک روز هم قطع نشد.دیدن مناطقی از این جزیره که در دوران دفاع مقدس شاهد رشادت و دلاوری رزمندگان بوده خالی از لطف نیست و این مهم در قالب طرح راهیان نور عملی شده است.امسال استقبال بسیار خوبی از طرح کاروان راهیان نور دریایی شده و با تدابیر اندیشیده شده مسافران نوروزی از این جزیره که نماد مقاومت بوده دیدن می‌کنند.
 
 
دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج خاطر نشان کرد: در جزیره خارگ که به عنوان نماد مقاومت در سطح کشور شناخته می‌شود، کاروان راهیان نور دریایی از نمایشگاه مقاومت خارگ در دوران دفاع مقدس، کشتی سوخته، شهدا گمنام، اسکله تی و مقبره امیرمحمد حنفی بازدید به عمل می‌آورند.
 
 
وی افزود: استان بوشهر در دفاع مقدس در عملیات‌های نیروی دریایی اعم از اسکورت کشتی تجاری در پدافند از جزایر و سواحل و عملیات‌های مقابله به مثل، حماسه‌های بزرگی را خلق کردند.
 
 
سردار سلیمانی در پایان تاکید کرد: نخستین برخورد با حضور بیگانگان در خلیج‌فارس توسط رزمندگان نیروی دریایی و سپاه در دوران جنگ تحمیلی رقم خورد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید