کد خبر : ۴,۵۷۳
۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۳:۰۶
سرهنگ عباس درویشی مسئول اردویی، گردشگری و راهیان‌نور سپاه امام صادق(ع) بوشهر در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) با بیان اینکه جزیره خارک در جریان هشت سال دفاع مقدس نقش مهم و تاثیرگذاری داشت، گفت: در جریان جنگ تحمیلی جزیره استراتژیک خارک بیش از بیش از 28 هزار و 888 بار مورد حمله قرار گرفت ولی یک لحظه صدور نفت از این جزیره قطع نشد.
 
 
وی جزیره خارک را جزیره مقاوم معرفی کرد و افزود: با توجه به نقش مهم خارک در جریان جنگ تحمیلی این جزیره به عنوان محل اعزام کاروان راهیان نور دریایی معرفی شده است.
 
 
مسئول اردویی، گردشگری و راهیان‌ نور سپاه امام صادق(ع) بوشهر گفت: از زمان اعزام کاروان نور دریایی به خارک تاکنون چهار هزار و 200 نفر از استان‌های مختلف اعزام شده‌‌اند.
 
 
درویشی بیان کرد: کاروان‌های اعزامی به خارک با حماسه آفرینی مردم و کارکنان صنعت نفت در دوران هشت سال دفاع مقدس در جزیره خارک آشنا می‌شوند.
 
 
وی با اشاره به نمایشگاه دستاوردهای جنگ 8 ساله در خارک گفت: بیمارستان زیرزمینی خارک که در سال های دفاع مقدس به منظور رسیدگی به مجروحین جنگی و مداوای بیماران ساخته شده بود؛ به نمایشگاه تبدیل شده است تا راهیان نور در سفر به جزیره خارک از آن بازدید کنند.
 
 
وی افزود: کاروان راهیان نور در بازدید از جزیره خارک ضمن زیارت گلزار شهدای گمنام و ادای احترام به مقام شامخ شهدا از آثار باقیمانده از دوران دفاع مقدس،‌ کشتی سوخته و بیمارستان زیر زمینی و نمایشگاه "خارک در دوران دفاع مقدس" نیز بازدید می کنند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید