کد خبر : ۴۵,۶۰۱
۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۱۵
۸۰ پروژه عمرانی و زیربنایی استان بوشهر در اولویت تکمیل قرار گرفت
خارگ نیوز: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه پروژه‌های مختلف عمرانی و زیربنایی در شهرها و روستاها در حال اجرا است گفت: ۸۰ پروژه عمرانی و زیربنایی استان بوشهر در اولویت تکمیل قرار گرفته است.
به گزارش خارگ نیوز،  توسعه زیرساخت‌های عمران شهری و روستای یکی از سیاست‌ها و برنامه‌های مسئولان است ولی برخی از طرح‌های که سال‌ها پیش اجرا شده نیاز به توجه ویژه برای تکمیل دارد.پروژه‌های مختلفی بر اساس نیاز مناطق و مطالبات مردم در شهرها و روستاها اجرا شده که به سبب بروز مشکلات و محدودیت منابع مالی این پروژه‌ها به کندی در حال اجرا است.
 
استان بوشهر دارای طرح‌های مختلف عمرانی در نقاط شهری، روستایی در حوزه‌های کشاورزی، راهسازی، تولیدی، سرمایه‌گذاری، آبرسانی، برق‌رسانی، سدسازی، آبخیزداری و دیگر حوزه‌ها است.
 
به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی طرح‌های مهم و کلان در استان نیاز به توجه ویژه برای تسریع در تکمیل آنها است.
 
علی درویشی ایجاد اشتغال در کنار ساخت مسکن را یکی از برنامه‌های محوری دولت دانست و اظهار داشت: احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه تعطیل و تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام در حوزه‌های عمرانی مورد توجه ویژه قرار دارد.
 
وی با اشاره به اینکه 80 پروژه کلان نیمه تمام از بین تمامی طرح‌های عمرانی در اولویت تکمیل قرار دارد خاطر نشان کرد: تکمیل پروژه‌های آبرسانی، راهسازی، خط ریلی، آبیاری نخلستان، ساخت سد، طرح‌های بیمارستانی، آموزشی و تولیدی مورد توجه ویژه قرار دارد.
 
رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان بوشهر از تهیه سند پشتیبان برای برنامه‌ریزی در تسریع طرح‌های عمرانی خبر داد و بیان کرد: اجرا طرح جدید بدون توجه به لزوم تکمیل طرح‌های نیمه تمام ممنوع است و اکنون تمام توجه به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام متمرکز شده است.
 
درویشی با بیان اینکه طولانی شدن مدت اجرا پروژه‌های عمرانی ضمن ایجاد نارضایتی، هزینه اجرا آن را افزایش می‌دهد خاطر نشان کرد: اولویت اعتبارات عمرانی برای اجرا و تکمیل طرح‌های آبرسانی است و با توجه به شرایط کم آبی اجرا طرح‌های تأمین آب مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
 
وی با بیان اینکه تعیین تکلیف برخی طرح‌ها را نجات‌بخش دانست و افزود: آزاد راه بوشهر - شیراز و خط ریلی ، تکمیل طرح نخلستان و سدهای نقاط مختلف استان نقش مهم و تاثیرگذاری در توسعه و پیشرفت استان دارد.
 
 
برای تکمیل 80 پروژه کلان عمرانی استان بوشهر که تاکنون 3 هزار و 700 میلیارد تومان هزینه شده، 67 هزار میلیارد تومان نیاز اولیه برای تکمیل آنهاست.مشارکت بخش خصوصی برای تکمیل در طرح‌های عمرانی شناسایی شده مورد توجه ویژه قرار گرفته است که طرح‌های اشتغال‌زایی و اقتصادی در اولویت است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید