کد خبر : ۴۵,۱۶۷
۷ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۴۰
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین از جلوگیری و برخورد با اجرای یک تور غیرمجاز گردشگری به مقصد اسالم – خلخال خبر داد.
علیرضا خزائلی گفت: یک تور گردشگری بامداد روز گذشته به مقصد منطقه اسالم – خلخال قصد خروج از قزوین را داشت که طبق بررسی‌های به عمل آمده به‌دلیل نداشتن مجوز از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری رسمی، بیمه‌نامه و راهنمای گردشگری با حکم معاون دادستان قزوین از برگزاری آن جلوگیری شد.
 
همچنین در روز گذشته سه تور گردشگری به مقاصد گیسوم، قلعه‌رودخان و کاشان بررسی و با توجه به کامل بودن مدارک و مجوز‌های قانونی اجرا شدند.
 
خزائلی با بیان اینکه برگزاری تور‌های گردشگری تنها با اخذ مجوز از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری رسمی دارای مجوز بند ب و با رعایت استاندارد‌های تور امکان‌پذیر است یادآور شد: متاسفانه برای برگزاری برخی تور‌ها با ترفند‌های مختلف تبلیغاتی و استفاده از فضای مجازی بدون اخذ مجوز‌های رسمی برای فروش خدمات تور به صورت غیرقانونی اقدام می‌شود که در صورت مشاهده برگزاری این تورها، بدون چشم‌پوشی برخورد قانونی اعمال خواهد شد.
 
هم‌استانی‌ها و گردشگران می‌توانند با مراجعه به سایت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان به آدرس www.qchto.ir در خصوص دفاتر خدمات مسافرتی مجاز و دارای پروانه بهره‌برداری آگاهی کامل کسب و در صورت مشاهده واحد‌های متخلف و بدون مجوز مراتب را به حوزه گردشگری این اداره‌کل به شماره ۳۳۶۸۵۰۲۴ اطلاع‌رسانی کنند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید