کد خبر : ۴,۵۱۱
۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۵۵
 سید محمد حسن باستی در نشست بررسی طرح‌های برقرسانی استان بوشهر با قدردانی از تلاش‌های مسئولان شرکت برق منطقه‌ای استان‌های فارس و بوشهر در تحقق طرح‌های تدوین شده اظهار داشت: اکنون در استان بوشهر ۱۸ طرح برقرسانی از سوی شرکت منطقه‌ای برق فارس و بوشهر در استان بوشهر در حال اجرا است که تسریع اجرای آنها باید در اولویت قرار بگیرد.
 
 
وی با تاکید بر اجرایی شدن پست برق مجتمع بندری نگین بوشهر افزود: طرح توسعه پسکرانه بندر بوشهر در جزیره نگین در حال اجرا است که این طرح با مشارکت بخش خصوصی محقق شده است.
 
 
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه طرح یاد شده دارای پیشرفت قابل توجهی است خاطر نشان کرد: در اجرای طرح بندری در جزیره نگین ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا از جمله کانتینر افزایش قابل توجهی می‌یابد.
 
 
وی بیان کرد: ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر سالانه ۷ میلیون تن است که با تکمیل پایانه‌های مجتمع بندری نگین به ۱۵ میلیون تن افزایش می‌یابد.
 
 
باستی مهم‌ترین زیر ساخت پروژه مجتمع بندری نگین بوشهر را طرح برقرسانی دانست و تاکید کرد: تامین برق به مجتمع بندری نگین مهم‌ترین زیرساخت این پروژه است که لازم است در اولویت قرار بگیرد.
 
 
وی با بیان اینکه طرح ایجاد پست ۶۳ کیلو ولت مجتمع بندری نگین با مشارکت سازمان بنادر و دریانوردی و برق منطقه‌ای فارس و بوشهر اجرایی می‌شود تاکید کرد: در اجرای این طرح ۶۰ میلیارد ریال آن از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تامین می‌شود.
 
 
معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه برق مورد نیاز جزیره خارگ تامین می‌شود تصریح کرد: در راستای تامین برق ساکنان جزیره خارگ تا پایان اردیبهشت ۸ واحد نیروگاهی تولید برق با ظرفیت ۲۴ مگاوات در خارگ راه‌اندازی می‌شود.
 
 
باستی بیان کرد: علاوه بر این واحدها ۵ واحد نیروگاهی تولید برق ۳ مگاواتی در این جزیره برای مواقع اضطراری مستقر است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید