کد خبر : ۴۵,۰۹۴
۷ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۱۳
۳۴ اثر به مرحله نهایی یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی به میزبانی خراسان شمالی راه یافت.
 پس از داوری یک هزار و ۱۱۱ اثر ارسالی از ۲۸ استان کشور از سوی هیئت داوران متشکل از «جلال شمس آذران»، «صادق صوری» و «منصوره معتمدی» ۳۴ اثر به بخش‌های دلتنگی، مجموعه، حرفه‌ای و یادگاری خانوادگی راه یافتند.
 
 از این میان ۴ اثر به بخش مجموعه این جشنواره راه یافت که «نگین محمدی فرد» از اصفهان، «حسن فتاحیان» و «اسحاق آقایی» از کهکیلویه و بویر احمد و «فائزه کابلی» از گلستان در زمره راه یافتگان به این بخش قرار گرفتند.
 
«امیر عنایتی»، «قدیر وقاری شورچه»، «هادی دهقان پور»، «مهدی وقاری شورچه» هر کدام با یک اثر، و «محمد حسن صلواتی» با ۳ اثر از خراسان رضوی، «مهدی سپهری» با ۲ اثر از زنجان و «طاهره رخ بخش زمین» از فارس با یک اثر در زمره ۱۰ آثار راه یافته به بخش دلتنگی به شمار می‌روند.
 
بر این اساس، «احمد تاجی» از چهارمحال و بختیاری، «علی حسنعلی زاده»، «حمید سبحانی» و «امیر حسین حسین زاده» هر کدام با یک اثر و «امیر عنایتی» با ۲ اثر از خراسان رضوی، «داوود کهن ترابی» از البرز، «حمید عزیزی خانقانی» از کرمانشاه، «علی ابک» از سمنان، «مریم داورنیا» از خراسان شمالی، «محمد مهدی ورال» از قم، «امیر صادقیان» و «صابر قاضی» از آذربایجان شرقی هر کدام با یک اثر و «امین فائضی» با ۲ اثر از فارس، ۱۵ اثر از ۱۳ هنرمندی است که به بخش حرفه‌ای این دوره از جشنواره راه پیدا کردند.
در بخش «یادگاری خانوادگی» نیز ۵ اثر از استان‌های فارس، زنجان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی راه یافتند که «علی خوانین»، «جابر غلامی»، «مهدی ایمانی» هر کدام با یک اثر و «جواد رضایی سالانقوچ» با ۲ اثر در زمره افراد راه یافته این بخش قرار دارند.
 
لازم به ذکر است، یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی با همکاری و مشارکت بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هشتم تا یازدهم خرداد ماه به میزبانی خراسان شمالی در راستای توسعه فرهنگی و پاسداشت فرهنگ منور، ناب و جریان ساز رضوی و تولید آثار هنری ملهم از آموزه‌های دینی، اخلاقی و اجتماعی امام رضا (ع) برگزار می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید