کد خبر : ۴۵,۰۸۸
۷ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰
شهردار اصفهان گفت: در بازار اصفهان به طول هشت کیلومتر، ۱۲ هزار شغل و مغازه وجود دارد که اکثر آنها ایمنی و استانداردهای لازم را ندارند.
علی قاسم‌زاده امروز در برنامه رادیویی «سلام اصفهان» ضمن عرض تسلیت از طرف مردم اصفهان به مردم شهر آبادان به جهت حادثه ریزش ساختمان متروپل در این شهر، گفت: بر اساس همدلی و همیاری که همیشه بین شهرداری‌ها و مردم وجود داشته است، گروه امداد و نجات از اصفهان به کمک مردم شریف آبادان شتافت که امیدواریم هر چه زودتر این نگرانی از خانواده افراد مفقودالاثر رفع شود.
 
حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان هشداری بود که سایر شهر‌ها نیز همانطور که مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در پیام‌های خود اشاره کردند، مراقبت‌های لازم را انجام دهیم؛ این اتفاقات باید ما و مسئولان در دستگاه‌های ناظر را متوجه کند که در ساخت‌وساز‌های جدید و کنترل ساختمان‌هایی که در گذشته ساخته شده است، دقت بیشتری داشته باشیم.
 
به گفته او هفته گذشته در بازار اصفهان حادثه آتش‌سوزی اتفاق افتاد که نگرانی ما را دو صد چندان کرد، در بازار اصفهان به طول هشت کیلومتر، ۱۲ هزار شغل و مغازه وجود دارد که اکثر آن‌ها ایمنی و استاندارد‌های لازم را ندارند، البته شهرداری و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط پای کار آمده‌اند و کنار هم قرار گرفته‌اند، اما انتظار می‌رود بازاریان نیز پیشگام شوند و برای ایمنی بازار در بخش‌های مختلف از جمله وضعیت برق، سد معبر و احداث ایستگاه آتش‌نشانی، مطالبه‌گر باشند.
 
به‌نظر می‌رسد بازاریان هنوز عمق تهدید ناایمن بودن بازار را درک نکرده‌اند، در حالی که اگر اتفاق غیرقابل کنترلی رخ دهد، فاجعه زیان باری را شاهد خواهیم بود، لذا در هفته جاری جلسه‌ای با نماینده اصناف و دستگاه‌های ذی‌ربط که می‌توانند در رفع این مشکل سهیم باشند، برگزار خواهیم کرد که امیدوارم نمایندگان اصنافی که برای حضور در این جلسه دعوت می‌شوند، حضور فعال داشته باشند تا با همفکری و مشارکت بتوانیم این دغدغه را از ذهن شهر کم کنیم و به احساس امنیت بهتر و بیشتری در بازار اصفهان دست پیدا کنیم.
 
قاسم‌زاده می‌گوید: بازاریان باید بدانند دستگاه‌های ذی‌ربط برای تأمین امنیت شغلی آن‌ها در بازار تلاش می‌کنند و علاوه بر این باید پیشگیری و اقدامات لازم را نیز انجام دهیم.
 
شهردار اصفهان درخصوص برگزاری سی‌وهشتمین نشست معاونان محیط زیست و خدمات شهری کلانشهر‌های ایران به میزبانی شهرداری اصفهان، گفت: در این نشست که هفته گذشته برگزار شد، شاهد اشتراک تجربیات بین کلانشهر‌ها بودیم که امیدواریم انعکاس آن بتواند به اداره هر چه بهتر شهر کمک کند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید