کد خبر : ۴۵,۰۷۳
۵ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۳۶
رئیس پلیس فتا خوزستان از شناسایی دستگیری مجرم سایبری که با ترفند ارسال پیامک با عنوان سامانه ثنا قوه قضائیه اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب هموطنان کرده بود خبر داد.
 سرهنگ کارآگاه علی حسینی گفت: در پی ارسال پیامک‌های ثنا در نوروز سال جاری و وصول تعدادی پرونده در این خصوص موضوع بصورت ویژه در دستور کار پلیس فتا استان خوزستان قرار گرفت و تیم عملیات ویژه در این خصوص تشکیل گردید.  
 
این مقام مسؤل گفت: کارشناسان این پلیس با اقدامات تخصصی و سریع خود و با تلاش شبانه روزی و بهره‌گیری از روش‌های فنی و علمی موفق شدند ردپای متهم را شناسایی و به هویت این شیاد دست پیدا کنند.
 
سرهنگ حسینی می گوید: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیان و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته، مشخص گردید متهم ساکن یکی از استان‌های غربی کشور بوده که با تعقیب و مراقبت و با هماهنگی مقام قضائی متهم در مخفی‌گاه خود دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.
 
به گفته او این مجرم سایبری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت، ولی با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشوده و به برداشت غیرمجاز از حساب چندین نفر اعتراف کرده است.
 
این مقام مسئول گفت: ارسال هر گونه پیامک با نام سامانه ثنا با شماره تلفن‌های شخصی و اپراتور‌های مختلف تلفن همراه صرفا شگردی در جهت کلاهبرداری افراد سود جو است، از شهروندان می خواهیم که به این گونه پیامک‌ها و پیام‌های ارسالی مشابه توجه نکنند.
 
سرهنگ حسینی می گوید: هیچ سازمان یا ارگان دولتی و خصوصی در هنگام ارسال ابلاغ‌ها به هیچ عنوان در خواست واریز وجه نقد نمی‌کند به شهروندان توصیه کرد که در صورت مواجه شدن با هرگونه پیامک ثبت نام و یا ابلاغیه واریز وجه یقین بدانند که این ترفندی برای کلاهبرداری است.
 
این مقام انتظامی گفت: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویداد‌های سایبری را از این سایت دریافت کنند وشماره تماس ۰۹۶۳۸۰ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید