کد خبر : ۴,۵۰۰
۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۴۸
حجت‌الاسلام موسی کمالی در نماز جمعه جزیره خارگ اظهار داشت: امروز اولین روز از ماه با عظمت شعبان است و این ماه برکات زیادی دارد، اولین نکته‌ای که بر این ماه وارد شده روزه گرفتن است، سعی کنیم در این ماه با عظمت روزه‌دار باشیم، صدقه دادن در این ماه را فراموش نکنیم. امسال نیمه شعبان ما در جمعه است که انشالله دعای ندبه باشکوهی در جزیره خارگ برگزار شود.
 
 
امام جمعه خارگ افزود: بعضی‌ها می‌گویند دشمن تراشی می‌کنیم؛ این گفته اشتباه است و دشمن وجود دارد و باید دشمن‌شناسی خودمان را قوی کنیم؛ متاسفانه دشمن در بین امت اسلامی نفوذ کرده است و در منطقه تفرقه ایجاد کرده است.
 
 
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با انتخابات گفت: نگاه نامزدهای ریاست جمهوری باید به داخل باشد؛ باتوجه به امکانات داخلی باید هم شغل ایجاد شود، هم رونق اقتصادی در کشور صورت گیرد.
 
 
کمالی با اشاره به اینکه انتخاب اصلح بسیار مهم است افزود: کسی را انتخاب کنید که مشکلات اقتصادی و فرهنگی را حل کند؛ حضور در انتخابات باید پرشور باشد. در این انتخابات تبلیغات که صورت می‌گیرد، دروغ، فریب، اتهام، اهانت حذف شود، ملت ایران با هوشیاری انتخابی اصلح خواهند داشت.
 
 
کمالی با بیان اینکه پاسداران عزیز الگوی خود را امام حسین (ع) قرار داده اند افزود: در هشت سال دفاع مقدس پاسداران جانانه جنگیدن و در طول سالهای باسازی باعث عمران و آبادانی کشور شده‌اند. آخرین کار بزرگ پاسدران ما افتتاح پالاشگاه در بندر عباس است و ما بعد از ۱۰۰ سال که دارای صنعت نفت هستیم از وارادات بنزین بی نیاز خواهیم شد.
 
 
وی ادامه داد: در حوزه فرهنگ کارهای عظیمی پاسداران انقلاب انجام داده و من از طرف شما از تمامی نیروهای خدوم سپاه دریایی، تفنگدران و بسیج سرافراز مستقر در جزیره خارگ تشکر می‌کنم.
 
 
امام جمعه خارگ تصریح کرد: کارگران ما در خط مقدم جهاد و اقتصاد مقاومتی هستند، تولید داخلی را باید اهمیت دهیم؛ نیاز است همه ما کمک کنیم تا شغل ایجاد شود، در جزیره هم کارگران زیادی داریم که این روز را به آنها تبریک می‌گویم و از کارفرمایان تقاظا داریم تا به وضع رفاهی کارگران اهمیت داده شود.
 
 
وی بیان کرد: اگر جامعه‌ای می‌خواهد با فرهنگ و پیشرفته باشد باید به معلمان توجه شود، آموزش و پرورش تولید علم می‌کند و می‌طلبد که دولت ما اهمیت بیشتری برای قشر فرهنگی داشته باشند؛ در جزیره خارگ خواهشم از مسئولان این است که نسبت به امور رفاهی قشر فرهنگی خارگ اهتمام داشته باشند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید