کد خبر : ۴۴,۸۷۵
۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۴۴
لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد
خارگ نیوز: مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از تسریع در انجام پروژه لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر، خبر داد.
به گزارش خارگ نیوز، محمد شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت:با توجه به ضرورت نگهداشت عمق مطلوب کانال بندر بوشهر برای  پذیرش کشتی های ۳۰ هزارتنی و با پیگیری های انجام شده، شناور مدرن مکران ۲ که از به روزترین شناورهای تخصصی لایروبی است و سال گذشته با ظرفیت ۴هزارتن به ناوگان تجهیزات دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در  بندر امام خمینی ملحق شده است،  به بندر بوشهر اعزام شد.
 
شکیبی نسب افزود: این تصمیم در جهت تقویت پروژه لایروبی نگهداری در بندر بوشهر بوده و در حال حاضر با مجموع دو فروند لایروب ( بستان و مکران۲)، تعمیق کانال دسترسی بندر بوشهر بسرعت در دستور کار قرار گرفته است.
 
 
 
گفتنی است، عمق آب در لنگرگاه خارجی بندر بوشهر ۱۵ متر میباشد که از طریق کانال خارجی به طول ۹۲۰۰ متر و عمق ۱۰/۸ متر به لنگر گاه داخلی و از لنگرگاه داخلی به وسیله کانال داخلی به طول ۳۹۰۰ متر و عمق ۱۰/۳ متر به خور سلطانی، اسکله های بندر بوشهر و از آنجا به خور لشگری و پودر منتهی می گردد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید