کد خبر : ۴۴,۸۴۸
۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۱۶
از آنجا که استفاده از گوشی هوشمند در سال های اخیر برای بسیاری از افراد اعتیادآور شده، محققان تحقیقی درباره ترک این عادت انجام داده اند.

اگر زمان زیادی را صرف استفاده از گوشی هوشمند خود می کنید، دانشمندان فهرستی از 10 راه حل ارائه کرده اند که می تواند به شما کمک کند مدت زمانی را که پشت صفحه نمایش گوشی هوشمند خود می گذرانید کاهش دهید.

کارشناسان دانشگاه مک گیل در کانادا می گویند تغییرات کوچک و موثر می تواند به کاهش اعتیاد به گوشی های هوشمند و مشکلات سلامت روان مانند افسردگی کمک کند.

کارشناسان گزارش کردند که در آزمایش‌ها افرادی که این استراتژی‌ها را دنبال می‌کردند زمان استفاده از تلفن همراه خود را کاهش دادند، کمتر به تلفن‌های خود اعتیاد داشتند و کیفیت خواب خود را بهبود بخشیدند.

استفاده بیش از حد از گوشی را با این راهکارها کمتر کنید

نویسندگان این مطالعه هشدار می‌دهند که استفاده مشکل‌ساز از گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان در دهه گذشته افزایش یافته است و در مقاله خود که در مجله بین‌المللی سلامت روان و اعتیاد منتشر شده است، می‌گویند: «ترکیب استراتژی‌های رفتاری مختلف می‌تواند یک مداخله عملی و مؤثر برای کاهش استفاده از گوشی هوشمند باشد."

محققان مطالعات قبلی را برای تهیه فهرستی از 10 روش ساده برای قطع استفاده از گوشی هوشمند انجام دادند. در میان ده روش، تغییر صفحه نمایش گوشی به «مقیاس خاکستری» به طوری که صفحه سیاه و سفید به نظر برسد و غیرفعال کردن تشخیص چهره به عنوان راهی برای باز کردن قفل صفحه، برخی از این موارد هستند.

مطالعات قبلی همگی بهبود کیفیت زندگی را با کاهش مواردی مانند استرس، افسردگی و تنهایی و بهبود کیفیت خواب در صورت کاهش استفاده از گوشی هوشمند نشان داده‌اند.

استفاده بیش از حد از گوشی را با این راهکارها کمتر کنید

به گزارش دیلی میل، در اینجا 10 نکته وجود دارد که به کاهش زمان استفاده از گوشی های هوشمند کمک می کند:
1. کاهش اعلان ها: اعلان های غیر ضروری (صداها، بنرها و لرزش ها) را غیرفعال کنید.
2. تعیین محدودیت‌های زمانی: ردیابی زمان صفحه نمایش را فعال کنید و محدودیت‌هایی را برای برنامه‌های خاص تعیین کنید.
3. تلفن خود را در هنگام خواب دور نگه دارید: تلفن خود را در حالت بی صدا (با لرزش خاموش) و هنگام رفتن به رختخواب دور از دسترس قرار دهید.
4. صفحه نمایش خود را در مقیاس خاکستری تنظیم کنید: یک مطالعه قبلی نشان داد که سیاه و سفید نشان دادن صفحه نمایش باعث می شود گوشی های هوشمند کمتر رضایت کاربران را جلب کنند.
5. پنهان کردن برنامه های رسانه های اجتماعی: برنامه های رسانه های اجتماعی و ایمیل ها را در پوشه ای خارج از صفحه اصلی پنهان کنید (یا حتی آنها را حذف کنید).
6. تلفن خود را کمتر در دسترس قرار دهید: تلفن خود را در حالت بی صدا (با لرزش خاموش) رو به پایین، دور از دید و زمانی که در تمام طول روز از آن استفاده نمی کنید، دور از دسترس قرار دهید.
7. باز کردن قفل تلفن خود را دشوارتر کنید: تشخیص چهره یا اسکنر اثر انگشت را غیرفعال کنید و به جای آن از رمز عبور استفاده کنید.
8. کاهش روشنایی: تنظیمات نمایشگر را تغییر دهید تا روشنایی گوشی خود را کاهش دهید و گرمای رنگ را تغییر دهید تا نور آبی را فیلتر کنید.
9. انتقال وظایف تلفن به رایانه شخصی: اگر می توانید این کار را در رایانه شخصی انجام دهید، سعی کنید آن را روی رایانه شخصی نگه دارید.
10. تا زمانی که می توانید گوشی خود را در خانه بگذارید: زمانی که به آن نیاز ندارید (مثلاً وقتی در حال خرید مواد غذایی هستید یا به باشگاه می روید) گوشی خود را در خانه بگذارید.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید