کد خبر : ۴۴,۷۰۵
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۹:۵۸
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر به ۱۱۰ هزار واحد خوابگاهی در سطح کشور شامل ۷۰ هزار واحد خوابگاهی برای مجردین و ۴۰هزار واحد خوابگاهی برای متاهلین نیازمندیم.
دکتر مسعود گنجی در حاشیه سفر نیم روزه خود به شهرستان اسدآباد و بازدید از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی و نیز کلنگ‌زنی خوابگاه جدید این دانشگاه در گفت‌و گو با ایسنا اظهار کرد: در سطح کشور دارای ۸۷ هزار دانشجوی متاهل هستیم که از این تعداد دانشجویان ۷۰۰۰ نفر آنان هر دو زوج دانشجو بوده و در محل تحصیل خود دارای خانه هستند.
 
وی با بیان اینکه برای ۸۰ هزار نفر دانشجوی متاهل باقیمانده برنامه ریزی انجام گرفته،تصریح کرد: بر اساس این برنامه‌ریزی برای ۴۰ هزار دانشجوی متاهل ۴۰ هزار واحد خوابگاهی واگذار خواهد شد و به ۴۰ هزار دانشجوی متاهل دانشجو نیز  توسط صندوق رفاه دانشجویان وام ودیعه مسکن پرداخت می‌شود.
 
گنجی ادامه داد: در حال در سطح کشور دارای ۹۸۰ بلوک خوابگاه دانشجویی با ۲۰۲ هزار ظرفیت خوابگاهی هستیم که از این تعدادظرفیت خوابگاهی ۱۵۰۰ واحد به خوابگاه دانشجویان متاهل اختصاص دارد .
 
وی در رابطه با پرداخت ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل و مجرد یاد آورشد:وام گروهی برای دانشجویان مجرد ۳ میلیون تومان‌به ازا هر نفر در تهران ۵ میلیون تومان و در شهرهای بزرگ ۴ میلیون تومان و در شهرهای کوچک به ازای هر دانشجو ۳ میلیون تومان پرداخت می‌شود. و برای دانشجویان متاهل ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ودیعه مسکن پرداخت می‌شود. 
 
گنجی همچنین یاد آور شد:در ترم گذشته توسط صندوق رفاه دانشجویان کشور ۳۷۸ میلیارد تومان  وام در زمینه‌های مختلف چون وام ضروری،وام ازدواج ،وام ودیعه مسکن و ...پرداخت شده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید