کد خبر : ۴۴,۷۰۰
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۹:۵۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه باید انتقادپذیر باشیم، گفت: اگر مسئولیتم اجازه می‌داد تمام دفاتر تبلیغات اسلامی در سطح کشور را تعطیل می‌کردم. ما میز و مسئول دفتر نمی‌خواهیم بلکه باید با جوانان ارتباط بگیریم و افراد دغدغه‌‍مند را پای کار بیاوریم.
حجت‌الاسلام‌ مهدی فوقی، امروز(سه‌شنبه، ۲۷ اردیبهشت) در آیین تودیع و معارفه رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: یکی از سختی‌هایی که با نسل جوان داریم، این است که ما  سخنرانی‌هایی را انجام می‌دهیم که مخاطب خاص خود را ندارد و این یکی از خطراتی است که باید به آن فکر کنیم. امروز در یک برهه‌ای از انقلاب اسلامی قرار گرفتیم که سازمان تبلیغات اسلامی باید بگوید در ۴۰ سال اخیر چه اقدامی انجام داده است.
 
وی با بیان اینکه با زیاد ماندن یک مسئول در یک سمت مخالف هستم، ادامه داد: زمانی که کارتابل اداری را باز می‌کنم درخواست‌های مختلف در زمینه دریافت میز، اتاق و صندلی است، مگر قبل از انقلاب اسلامی که با فشار نظام منحوس پهلوی همه جنایت‌ها را برای جلوگیری از گسترش از افکار امام به خرج دادند میز و صندلی در کار بود، مگر اتاق و دفتری بود؟! امروز هرجایی که شما یک حرکت پیش برنده‌ای را شاهد هستید، علمدار آن یک طلبه جهادی است.
 
به گزارش ایسنا؛ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: امروز حرف‌های نو جامعه تبلیغاتی ما کجاست؟ همراهی با نسل جوان و نوجوان کجاست؟ اسلام حرف نو دارد، چرا آنها را به نسل جوان منتقل نمی‌کنند؟ امروز سازمان چه برنامه‌ای برای ابلاغ حرف‌های نو نظام اسلامی به نسل جوان دارد؟ امروز هیئت‌های ما باید بگویند نسبتشان با ایجاد جشن و نشاط در جامعه به‌صورت مشروع چیست؟ امروز سازمان تبلیغات اسلامی تماشاچی شده است، می‌نشیند و نگاه می‌کند که چه اتفاقی افتاد و سپس محکوم می‌کند اصلاً چه کسی گفته که روحانیت باید محکوم کند.
 
فوقی افزود: همان جوان‌های بدحجاب و لاک‌زده در ماه رمضان در چهارباغ در مراسم قرآن‌خوانی شرکت کردند. جهاد تبیین عکسی است که در دنیا دست به دست می‌شود که یک روحانی نخبه در کشور آلمان برای بانوان با حجاب و بی‌حجاب ریاضی تدریس می‌کند. همچنین خطاب به رئیس جدید تبلیغات اسلامی شهرستان گلپایگان می‌گوییم که جوانان را درک کنید و با آنها در ارتباط باشید و در دسترس مردم باشید.
 
وی خاطرنشان کرد: اداره تبلیغات باید پدری کند، ورود به مسائل حاشیه‌ای پیش برنده نیست و یک روحانی باید همه چیز تمام باشد. اگر مسئولیتم اجازه می‌داد تمام دفاتر تبلیغات اسلامی در سطح کشور را تعطیل می‌کردم. ما میز و مسئول دفتر نمی‌خواهیم، بلکه باید با جوانان ارتباط بگیریم و افراد دغدغه‌مند را پای کار بیاوریم، مگر ما چه کسی هستیم که از انتقاد ناراحت شویم. پس کجا باید از ما بپرسند که در تبلیغات اسلامی چه کار می‌کنیم.
 
همچنین فرماندار گلپایگان گفت: در این شهرستان در حوزه‌های فرهنگی فرصت کار بسیاری وجود دارد و می‌طلبد ورود جدی‌تر صورت گیرد، البته موانع و محدودیت‌هایی هم وجود دارد، بنابراین لازم است برای مبلغانی که وارد شهرستان می‌شوند حداقل امکانات لازم را داشته باشیم و خانه‌های عالم در نقاط مختلف روستایی فراهم باشد. در خصوص خانه‌های عالم در روستاها نهایت کمک شود تا مشکلات حل شود و کمتر شرمنده اسکان باشیم.
 
محمدرضا عسکریان یادآور شد: در دولت جدید انتظار مردم و دلسوزان نظام از همه مجموعه‌ها مخصوصاً دولتی که با شعارهای انقلابی بر سرکار آمده خیلی بیشتر است. ما در این دولت باید تمام تلاشمان را انجام دهیم تا کارهایی نو و جدید در سطح شهرستان انجام دهیم. با توجه به نزدیکی به ایام محرم و صفر ساماندهی خوبی انجام شود تا آسیب‌های کمتری را شاهد باشیم.
 
همچنین روح‌الله بیاتی‌زاده، رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گلپایگان اظهار کرد: تبلیغات اسلامی مسئله‌ای مهم، مظلوم و مغفول است. در مقابل یک سازمان تبلیغاتی پیچیده ضد جوان، انقلاب، فرهنگ، دین، خانواده و ... هستیم. دشمن با تمام ابزار وارد عرصه شده و با هزینه‌های میلیاردی کار تبلیغاتی انجام می‌دهد و با تشکیلاتی، منسجم و یک‌دست کار می‌کند. افرادی که خط مقدم تبلیغات اسلامی هستند باید حمایت شوند و به جد پیگیر این موضوع هستم، اما باید با اعتقاد جهادی و با اخلاص کار کنیم.
 
وی از برخی نهادهای فرهنگی شهرستان به دلیل عدم حضور در این مراسم انتقاد و تصریح کرد: کار تبلیغات دین تنها بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی نیست، بلکه همه مسئولان و شهروندان وظیفه دارند از دین و ارزش‌های انقلاب اسلامی حمایت کنند و امیدوارم بتوانم فعالیت خوبی داشته باشم و فقط اشغالگر پست نباشم. معتقدم کار تبلیغ دین فقط نباید در مسجد و هیئت متمرکز باشد، بلکه باید در مکان‌های دیگر هم این تبلیغ انجام شود. پای مبلغان و طلاب پرتوان و نخبه را در دانشگاه‌ها و مدارس باز خواهیم کرد. 
 
در این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام حسن بت‌شکن، تقدیر و حجت‌الاسلام‌ روح‌الله بیاتی‌زاده به‌عنوان رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گلپایگان معرفی شد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید