کد خبر : ۴۴,۶۹۹
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۹:۵۴
معاون سازمان تعلیم و تربیت کودک وزارت آموزش و پرورش گفت: نزدیک به ۷۰ هزار نوآموز در کلاس‌های چندپایه مشغول آموزش هستند که اتفاقی بزرگ و قابل تقدیر است.
رخساره فضلی در همایش تجلیل از نوآموزان و مربیان پیش دبستانی استان خوزستان که امروز (۲۷ اردیبهشت‌ماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: مربیان پیش دبستانی به تجربیات خود با زاویه دید دیگری نگاه می‌کنند؛ این لحظات و حضور در کنار نوآموزان مناطق کمتر توسعه یافته و مرزی استان خوزستان بهترین لحظات زندگی حرفه‌ای من است.
 
به گزارش ایسنا، وی افزود: اینکه نوآموزان پیش دبستانی با پوشش قوم خود در مراسم شرکت کرده‌اند قابل تقدیر و خوشایند است، چرا که آینده کشور در دست این نوآموزان و دانش‌آموزان است که  تشکیل‌دهنده جامعه فردا خواهند بود.
 
معاون سازمان تعلیم و تربیت کودکان وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: رهبر عزیز انقلاب اسلامی آینده همه بچه ها و دانش‌آموزان را  مورد توجه قرار داده است و به همه سازمان‌های مدیریتی کشور توجه ویژه به کودکان را سفارش کرده است، بر همین اساس ایشان برای آموزش کودکان از بدو تولد تا شش سالگی دستور تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک را با مدیریت وزارت آموزش و پرورش داده‌اند.
 
وی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت مراکز پیش دبستانی در روستاها و مناطق عشایری، افزود: امروز حاج قاسم‌های زیادی در مراکز تعلیم و تربیت برای جان‌فشانی در راه وطن در حال تربیت شدن هستند لذا بر خود لازم می‌دانیم هر آنچه که در توان است برای آن‌ها و پیشرفت‌شان به کار بگیریم.
 
فضلی ضمن تکریم معلمان عشایری به ویژه معلمان چندپایه افزود: معلمان چندپایه ابتدایی که علاوه بر دانش‌آموزان خود، نوآموزان پیش دبستانی را نیز آموزش می‌دهند، بزرگانی هستند که در تاریخ  تعلیم و تربیت ایران ماندگار شده  و دین خود را به نظام تعلیم و تربیت ادا کرده‌اند، پذیرش تک تک این نوآموزان سبب شده است که نزدیک به ۷۰ هزار نوآموز در کلاس‌های چندپایه مشغول آموزش باشند که اتفاقی بزرگ و قابل تقدیر است.
 
وی در پایان گفت: در حالی که نوآموزان با لباس اقوام مخلتف در سالن حاضر شده‌اند عشق به ایران و ایرانی بودن در چهره آن‌ها نمایان شده است. در عین دارا بودن قوم و زبان خود، همه ما دارای یک هویت ملی به نام ایران هستیم که به آن افتخار می‌کنیم و برای اعتلای نام آن تلاش می‌کنیم.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید