کد خبر : ۴۴,۶۹۰
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۸:۵۹
هوشمند سازی نظارت‌ها موجب شفافیت در اقدامات سازمان می‌شود
خارگ نیوز: رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: با هوشمند سازی نظارت‌ها می‌توان به شفافیت اقدامات سازمان دست پیدا کرد.
به گزارش خارگ نیوز، علی جمادی ظهر دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر اظهار داشت: هدف اصلی از تشکیل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تمرکز کلیه امور مربوط به جمع‌آوری، نگهداری، اداره و فروش اموالی که به‌موجب قانون به تملک، تصرف، تحت توقیف یا مدیریت دولت در می‌آید.
 
وی تصریح کرد: در حقیقت با تشکیل سازمان دو واحد اداری موازی (مرکز کالای متروکه و دفتر اجرایی تبصره ۲۸ قانون بودجه) در هم ادغام و وظایف آن در سازمان جدیدالتأسیس تمرکز یافت و از سویی امور مشابهی که توسط دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی یا دادگستری انجام می‌شد، به سازمان منتقل شد.
 
جمادی ادامه افزود: سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی به‌منظور جمع‌آوری و نگهداری، اموال تملیکی منقول و غیرمنقول و حقوق مالی که بر اثر احکام و قرارهای قطعی مراجع ذیصلاح قضائی و یا تصمیمات مراجع صلاحیت‌دار اداری و صنفی به انحاء مختلف از قبیل ضبط، مصادره، استرداد و هوشمند سازی نظارت‌ها می‌توان به شفافیت اقدامات سازمان دست پیدا کرد.
 
رفع کمبودهای سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی نیازمند تعامل میان مجموعه‌ای است
 
دادستان بوشهر نیز در این نشست با اشاره به وظایف سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی بر اساس قانون تشکیل آن وظیفه تعیین تکلیف کلیه اموال تملیکی دولت با رعایت توأمان حقوق مردم و امین اموال دولت و حافظ حقوق مردم است.
 
علی حسن‌پور اضافه کرد: بر طبق قانون تشکیل این سازمان، هرگونه اموال و دارایی که طبق شرایط خاصی به مالکیت دولت در می‌آید، باید در اختیار این سازمان قرار گرفته و تا تعیین تکلیف آن اداره و نگهداری این اموال به عهده سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی خواهد بود.
 
وی در ادامه افزود: نیروی انسانی و نبود زیرساخت مناسب و انبارها از جمله مشکلات درون سازمانی سازمان تملیکی است که نیاز به دانش لازم و تخصص، زیرساخت‌های لازم و امکانات نگهداری با توجه به هوای گرم بوشهر و تعامل میان مجموعه‌ای و وجود سامانه‌ای برای جمع‌آوری اطلاعات و بروز رسانی امور، برای تسریع در کار ضرورت دارد.
 
به گزارش خبرنگار مهر، ظهر دوشنبه مراسم تکریم و معارفه مدیر جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر با حضور سید عبدالمجید اجتهادی معاون وزیر و مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی کشور و مدیران ستادی برگزار شد.
 
در این آئین از زحمات محمدقاسم صادقی مدیر سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی سابق استان بوشهر تقدیر و رحیم بهادری به‌عنوان مدیر سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر معرفی شد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید