کد خبر : ۴۴,۶۸۱
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۸:۴۹
استاندار فارس با بیان اینکه اثرگذاری موزه و مرکز فرهنگی دفاع مقدس قابل توصیف نیست، احداث و توسعه این مراکز فرهنگی را نوعی جهادتبیین دانتس که منجر به حفظ و نشر گفتمان فرهنگ دفاع مقدس می‌شود.
محمدهادی ایمانیه دوشنبه ۲۶ اردیبهشت در حاشیه بازدید مسئولان ارشد و شماری از نمایندگان فارس در مجلس از موزه ملی ‌انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران، گفت: یکی از روش‌های مهم و شاید بهترین روش برای جهاد تبیین احداث و توسعه موزه‌های دفاع مقدس است.
 
استاندار فارس با اشاره به اینکه احداث موزه دفاع مقدس تهران کار بسیار ارزشمند و با مطالعه‌ای است، افزود: کاملا مشخص است که طراحی موزه دفاع مقدس تهران با حضور یا نظارت کسانی صورت گرفته که خود دستی بر آتش داشته و از نزدیک به عمق حماسه دفاع مقدس و قبل و بعد از آن اشراف داشته‌ و توانسته‌اند با زیبایی و سلیقه آن را به تصویر بکشند.
 
ایمانیه خاطرنشان کرد: شهرداران کلان‌شهرها نیر باید به سهم خود بکوشند تا جهاد تبیین به بهترین شکل خود انجام شده و نسل جوان که اندکی از نظر فضای زمانی و ذهنی جدا از دفاع مقدس شده‌اند با این فرهنگ بیشتر آشنا شوند.
 
استاندار فارس گفت: موزه‌های دفاع مقدس می‌توانند حلقه اتصال میان آن دوران با امروز و انتقال‌دهنده پیام دفاع مقدس به نسل کنونی باشند و هرچه این کار با ظرافت انجام بگیرد تاثیرگذارتر خواهد بود.
 
ایمانیه در خصوص وضعیت موزه دفاع مقدس استان فارس نیز گفت: برای احداث این موزه زحمات زیادی در ادوار مختلف کشیده شده و جلسات منظمی با حضور مدیران استان و شیراز برای پیگیری امورات آن برگزار شده است.
 
ایمانیه گفت: اثرگذاری موزه دفاع مقدس قابل توصیف نیست و با همت مدیران استان و شهرستان و  شهردار شیراز و سردار کوشکی در اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس به اهدافمان خواهیم رسید.
 
اختصاص۶ میلیارد تومان اعتبار به ساخت یادمان‌های شهدا
 
در حاشیه این بازدید و با اعلام نمایندگان حوزه های انتخابیه آباده، لارستان و جهرم به هرکدام از این حوزه‌های انتخابیه برای ساخت یادمان‌های شهدای گمنام مبلغ دو میلیارد تومان اختصاص یافت.
 
در این بازدید شهردار شیراز، مدیرکل میراث فرهنگی و مدیرکل اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز و جویم در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید