کد خبر : ۴۴,۶۷۵
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۸:۴۵
معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با ارائه گزارش نهایی طرح ضیافت الهی ۱۴۰۱ به تشریح جزئیاتی از اجرای این طرح در ماه مبارک رمضان پرداخت.
 معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان با ارائه گزارش نهایی طرح ضیافت الهی ۱۴۰۱، اعلام کرد: این طرح از ۱۴ فروردین ماه تا ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در ۲ هزار و ۱۷۵ بقعه متبرکه و امامزاده با هدف تقویت باورها، اعتقادات و ایجاد فضای معنوی در جامعه به ویژه برای نسل جوان اجرا شد.
 
در این گزارش، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت فضای معنوی ماه مبارک رمضان، ترویج و تبلیغ مفاهیم قرآنی و ایجاد فضای انس با قرآن کریم در جامعه، ترویج موضوع تفسیر قرآن کریم در سطح بقاع متبرکه با حضور اساتید تفسیر در بقاع متبرکه و همچنین اجرای دقیق نیات واقفین خیر اندیش و استفاده از ظرفیت خیرین از دیگر اهداف طرح ضیافت الهی ۱۴۰۱ عنوان شده است.
 
این گزارش می‌افزاید: ۲ هزار و ۸۶۹ جلسه تفسیر قرآن کریم با حضور ۵۶ مفسر از مجمع عالی تفسیر در بقاع متبرکه مجری طرح ضیافت الهی ۱۴۰۱ برگزار شده است؛ همچنین یک هزار و ۵۸۵ مبلغ به‌صورت اعزامی و بومی در این طرح به فعالیت‌های تبلیغی پرداخته‌اند.
 
در این گزارش آمده است: یک هزار و ۱۶۸ بقعه متبرکه مجری مراسم ترتیل‌خوانی و جزخوانی قرآن کریم، ۸۰۸ بقعه متبرکه مجری مراسم «خدیجه مادر امت»، یک هزار و ۸۲ بقعه متبرکه مجری جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع)، ۲ هزار و ۶ بقعه متبرکه مجری مراسم‌ شب‌های قدر و شهادت امام علی (ع) و یک هزار و ۱۶ بقعه متبرکه مجری نماز عید فطر بوده‌اند؛ همچنین ۴۱ وقف جدید در طول طرح ضیافت الهی ۱۴۰۱ به ثبت رسیده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید