کد خبر : ۴۴,۴۱۶
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۶:۴۰
۱۴۰۰۰ مشترک از طرح جمع‌آوری فاضلاب بندر گناوه استفاده می‌کنند
خارگ نیوز: معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه ۶۰ درصد از طرح جمع‌آوری فاضلاب گناوه وارد مدار بهره‌برداری شده است گفت: اکنون ۱۴ هزار مشترک از طرح جمع‌آوری فاضلاب بندر گناوه استفاده می‌کنند.
به گزارش خارگ نیوز، روح‌الله دوانی در گفت‌وگو با خبرنگاران دربوشهر با اشاره به اجرا طرح جمع‌آوری فاضلاب بندر گناوه اظهار داشت: این طرح دارای 5 ایستگاه پمپاژ است که 4 ایستگاه آن وارد مدار بهره‌برداری است.
 
وی با بیان اینکه در شبانه‌روز 7 هزار مترمکعب فاضلاب در گناوه جمع‌آوری، دفع و تصفیه می‌شود گفت: با اجرا طرح ارتقا تصفیه‌خانه این ظرفیت تا 10 هزار مترمکعب افزایش می‌یابد.
 
60 درصد از طرح جمع‌آوری فاضلاب گناوه وارد مدار بهره‌برداری شده است
 
معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه 60 درصد از طرح جمع‌آوری فاضلاب گناوه وارد مدار بهره‌برداری شده است خاطر نشان کرد: اکنون خطوط انتقال، ایستگاه‌های پمپاژ، تصفیه‌خانه و شبکه‌های فرعی وارد مدار بهره‌برداری است.
 
دوانی از آغاز اجرا طرح ارتقا تصفیه‌خانه گناوه خبر داد و بیان کرد: علاوه بر این منطقه ساحلی گناوه شبکه اجرایی دفع فاضلاب اجرا شده و دارای پیشرفت 30 درصدی است و امسال تکمیل می‌شود.
 
وی پیشرفت فیزیکی ایستگاه پمپاژ فاضلاب بندر گناوه را 50 درصد دانست و تصریح کرد: تلاش می‌شود تا پایان امسال منطقه ساحلی بندر گناوه به شبکه فاضلاب متصل شود.
 
معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر یکی دیگر از مناطق بندر گناوه را منطقه مسکونی بسیجیان دانست و گفت: تا سه ماه آینده فاضلاب آن به شبکه جمع‌آوری فاضلاب متصل می‌شود.
 
دوانی با اشاره به اینکه مدیریت دفع فاضلاب از طریق شبکه فاضلاب بر عهده شرکت آب و فاضلاب است افزود: متولی و مدیریت روان آب‌ها که از طریق کانال‌های دفع آب‌های سطحی وارد دریا می‌شود بر عهده شهرداری است.
 
بزودی 3000 مشترک به شبکه فاضلاب متصل می‌شوند
 
وی با بیان اینکه برخی از نقاط گناوه که به شبکه دفع فاضلاب متصل نیست دارای چاه جذبی است گفت: اکنون 14 هزار مشترک از طرح جمع‌آوری فاضلاب بندر گناوه استفاده می‌کنند و با برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال بیش از 3 هزار مشترک دیگر به این مجموعه با تکمیل طرح‌های در دست اجرا افزوده می‌شود.
 
مدیر آب و فاضلاب گناوه هم با اشاره به اینکه انتقال آب‌های سطحی به شبکه فاضلاب ممنوع است گفت: مسدود شدن خروجی آب‌های سطحی بر اثر انباشت آشغال در خیابان منتهی به ساحل گناوه و اتصال به شبکه فاضلاب بدون اطلاع عامل تجمع و سرریز شدن است.
 
علی محمدی سرریز شدن فاضلاب به خیابان و ساحل این بندر گفت: مسدود کردن خروجی آب های سطحی بر اثر انباشت آشغال توسط شهرداری در خیابان منتهی به ساحل و اتصال به شبکه فاضلاب بدون اطلاع عامل تجمع و سرریز شدن بوده است.
 
وی افزود: با اطلاع از سرریز شدن فاضلاب، پیگیری‌های لازم انجام شد و مسیر مسدود شده با تلاش تیم شرکت آب و فاضلاب باز و مشکل برطرف شد و در این زمینه شهرداری اقدام به باز کردن کانال آب‌های سطحی به ساحل کرد.
 
استاندار بوشهر: پساب فاضلاب بوشهر به شهرک‌های صنعتی تحویل داده می‌شود
 
مدیر آب و فاضلاب گناوه با بیان اینکه شبکه فاضلاب بندر گناوه یک شبکه ثقلی است اضافه کرد: این شبکه هیچگونه سرریز به سواحل و دریا ندارد.
 
محمدی با بیان اینکه این شبکه فاضلاب جمع‌آوری شده را به سمت ایستگاه‌های پمپاژ هدایت می‌کند و سپس به تصفیه‌خانه پمپاژ می‌شود خاطر نشان کرد: در هیچ نقطه‌ای از معابر یا اماکن ساحلی گناوه فاضلاب شبکه سرریز و وارد دریا نمی‌شود، بلکه در نقاطی آب‌های سطحی معابر توسط کانال‌ها به دریا ریخته شده که موضوع خارج از وظایف شرکت آبفا است.
 
وی با اشاره به اینکه احداث و بهره‌برداری کانال دفع آب‌های سطحی برعهده شهرداری است افزود: شبکه‌های تحت پوشش فاضلاب سر ریز به کانال دفع آب‌های سطحی شهرداری ندارد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید