کد خبر : ۴۴,۳۹۷
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۶:۲۲
وزیر خارجه عمان با اشاره به اینکه کشورش هیچ طرفی را در تعلیق مذاکرات وین مقصر نمی‌داند گفت: مسقط از تمام تلاش های بین المللی برای موفقیت مذاکرات هسته ای ایران حمایت می کند.
به نقل از خبرگزاری رسمی عمان، بدر بن حمد البوسعیدی، وزیر خارجه عمان در نشست خبری مشترک با سرگئی لاوروف، همتای روسی خود در مسقط گفت: سلطنت عمان از تمام تلاش‌های بین المللی در راستای موفقیت مذاکرات هسته‌ای ایران حمایت می‌کند.
 
وی تاکید کرد: ما هیچ طرفی را در تعلیق مذاکرات مقصر نمی‌دانیم اما از گفت‌وگوی مستقیم حمایت می کنیم.
 
بر اساس این گزارش، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران اخیرا در نشست خبری خود در خصوص بدعهدی‌های آمریکا در اجرای تعهداتش و اتخاذ تصمیم سیاسی لازم گفت: سفر آقای مورا نشان می‌دهد که ما گفت‌وگوها را در مسیری که باید انجام شود همچنان پیگیری کردیم و به رغم اقدامات ضد دیپلماسی که بعضا توسط سنا و کنگره آمریکا انجام شده ایران و گروه ۱+۴ به مسیر دیپلماتیک و دستیابی به توافق خوب، پایدار و قابل اتکا متعهد بوده‌اند.
 
خطیب‌زاده تأکید کرد: ‌اگر همین امروز آمریکا تصمیم لازم را بگیرد و آنچه که از حقوق و جیب ملت ایران برداشته برگرداند، حقوق ضایع شده ملت ایران را بپذیرد و به آن احترام بگذارد می‌توانیم فردای بعد از بازگشت مورا به وین بازگردیم و توافق را جلو ببریم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید