کد خبر : ۴۴,۲۳۹
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۰۶
نمایندگان مجلس می‌گویند دولت برای هدفمندی یارانه‌ها و حذف ارز ترجیحی آرد باید اقناع سازی می‌کرد.
 فیروزی عضو کمیسیون صنایع و معادن در نشست علنی امروز مجلس گفت: دولت باید با رفتاری مناسب داشته باشد و نیازمندی‌های مردم را به صورت قابل قبولی به دست مردم برساند. 
 
او اضافه کرد که مسئولان دولتی باید با مردم گفت‌وگو کنند تا جامعه از اجرای مناسب هدفمندی یارانه نان و آرد اطمینان خاطر پیدا کند.
 
آقای فیروزی گفت که «اگر قرار است سامانه‌ای می‌خواهد راه اندازی شود و یارانه به دست مصرف کننده اصلی نرسد، نگرانی بیشتر می‌شود.»
 
نماینده شیراز: دولت برای حذف ارز ترجیحی از خودش اجتهاد کرده است
آقای عزیزی نماینده شیراز خطاب به هیئت رئیسه گفت که مخبر معاون اول رئیس جمهور برای «ارائه توضیحات قانع کننده درباره اقدام دولت» باید در مجلس حاضر می‌شد.
 
او گفت «قانون مجلس که صراحتاً موضوع یارانه‌ها و ارز ترجیحی را مشخص کرده، اجرا نمی‌شود و دولت در مقابل قانون بودجه امسال اجتهاد کرده‌ است.»
 
این نماینده از اقدام دولت برای حذف ارز ترجیحی آرد بدون اقناع سازی مردم انتقاد کرد.
 
آقای قالیباف رئیس مجلس در نشست علنی امروز اعلام کرده از معاون اول رئیس جمهور برای حضور در نشست پارلمان دعوت کرده، اما «ظاهراً مشکلات کاری» مانع از حضور آقای مخبر شده است.
 
نماینده اردبیل: مسئولان دولت هر کدام یک حرف می‌زنند
صدیف بدری نماینده اردبیل هم خواستار حضور رئیس جمهور در مجلس شد. 
 
او گفت «مسئولان اقتصادی دولت ناهماهنگ بودند و هر کدام یک حرف می‌زنند؛ از تصمیم دولت حرف واحدی نمی‌شنویم.»
 
آقای بدری اضافه کرد: از بین این همه یارانه پنهان چرا سراغ آرد و نان رفته‌اند؟ چرا سراغ فولاد و سیمان نرفتند؟ صنعت فولاد هم از سوخت و گاز یارانه‌ای استفاده می‌کند.
 
نماینده اردبیل گفت که «دولت سیزدهم در حذف ارز ترجیحی آرد، همان روش سال ۹۸ را برای افزایش قیمت بنزین پیش برده و اقناع سازی نکرده است.»
 
مجلس تأکید کرده بر اساس قانون بودجه امسال، دولت اختیار حذف ارز ترجیحی را دارد، اما قیمت کالاهای اساسی باید همان قیمت مصوب شهریور پارسال باشد؛ دولت هم می‌گوید با اعطای یارانه به مصرف کنندگان، از قاچاق کالاهای اساسی مانند آرد جلوگیری می‌کند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید