کد خبر : ۴,۴۰۶
۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۴:۴۷
 داوود میرشکار صبح امروز در نشست بررسی وضعیت آبسنگ‌های دریایی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح پایش آبسنگ‌های مرجانی در آبهای جزیره خارگ اظهار داشت: برای تعیین وضعیت سلامت زیستگاه آبسنگ‌های مرجانی، طرح پایش این آبسنگ‌ها در آبهای جزیره خارگ اجرایی شد.
 
 
وی بررسی وضعیت تغییرات رنگی آبسنگ‌ها را از اهداف طرح پایش آبسنگ‌های مرجانی دانست و افزود: پراکنش و فراوانی ماهیان زینتی و بی مهرگان در زیستگاه‌های آبزیان در آبهای جزیره خارگ از دیگر اهداف طرح پایش آبسنگ‌های مرجانی در آبهای جزیره خارگ است.
 
 
مدیرکل دفتر زیست بوم دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه آبسنگ‌های مرجانی درساحل جزیره خارگ در وضعیت مطلوبی بسر می‌برند گفت: با اجرای طرح پایش آبسنگ‌های مرجانی در آبهای جزیره خارگ در ماههای فروردین و اردیبهشت، سلامتی این آبسنگ‌ها تایید شد.
 
 
میرشکار با اشاره به اجرای پایش ذخائر آبسنگ‌های مرجانی در فصل غیرگرما در ساحل جزیره خارگ افزود: با وجود فعالیت‌های صنعت نفت، هیچ گونه بیماری آبسنگ‌های مرجانی جزیره خارگ تهدید نمی‌کند که طرح پایش آبسنگ‌های مرجانی جزیره خارگ در فصل غیرگرما اجرایی می‌شود.
 
 
وی از بررسی بیماری‌های آبسنگ‌های مرجانی در آبهای مختلف استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: در این پروژه مطالعاتی مشخص شد در زیستگاه منطقه نایبند دو نوع بیماری آبسنگ‌ها را تهدید می‌کند، اما در جزیره خارگ در محدوده مطالعه شده بیماری مشاهده نشده است.
 
 
مدیرکل دفتر زیست بوم دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه مطالعات در این زمینه همچنان ادامه دارد افزود: پس از پایان فصل گرم پایش دیگری در خارگ انجام که وضعیت نهایی آبسنگ‌ها از نظر سلامت، پراکندگی و میزان تلفات مشخص می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید