کد خبر : ۴۴,۰۱۴
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۰۹
اشغال تخت‌های بستری بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر به زیر ۱۰ درصد رسید
خارگ نیوز: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از کاهش مبتلایان به بیماری کرونا خبر داد و گفت: اشغال تخت‌های بستری بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر به زیر ۱۰ درصد رسیده است.
به گزارش خارگ نیوز، حسن ملکی‌زاده  در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر، با بیان اینکه 50 درصد شهرستان‌های استان در وضعیت آبی قرار دارد اظهار داشت: با سیر نزولی بیماران کرونایی 50 درصد شهرستان‌های 10گانه در وضعیت آبی و مابقی زرد هستند.
 
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر نقش مهم واکسیناسیون در نزولی شدن ابتلا به کرونا را مهم دانست و بیان کرد: توجه به تزریق واکسن باید در اولویت قرار بگیرد و تزریق نوبت سوم واکسن کرونا برای جامعه هدف یک ضرورت است.
 
وی با بیان اینکه 500 تخت بیمارستانی ویژه بخش کرونا در نظر گرفته شده است تصریح کرد اکنون با سیر نزولی مبتلایان به کرونا 41 بیمار در بخش کرونایی بستری هستند که بر این اساس اشغال تخت‌های بستری بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر به زیر 10 درصد رسیده است.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در شبانه‌روز گذشته 17 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که ابتلای 4 مورد از آنان به کرونا قطعی بوده است.
 
ملکی‌زاده  با اشاره به بستری 3 بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی خاطرنشان کرد: از مجموع موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه کرونایی، یک نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارد.
 
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته متأسفانه یک بانوی 69 ساله در بخش کرونایی فوت کرده است گفت: این بانو با سابقه بیماری قلبی و بدون سابقه تزریق واکسن کرونا جان خود را به سبب ابتلا به کرونا از دست داده است.
 
وی افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 10 بیمار بخش کرونایی با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد، ابتلای 2 مورد به کرونا قطعی بوده است.
 ملکی‌زاده تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر تاکنون 2 هزار و 160 نفر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از 104 هزار نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید