کد خبر : ۴۴,۰۱۳
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۰۶
سوم خرداد نخستین کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان بوشهر برگزار می‌شود
خارگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: سوم خرداد نخستین کنگره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان بوشهر برگزار می‌شود که تاکنون پویش‌های مختلف دانش‌آموزی تشکیل شده است.
علی موحدی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با گرامیداشت هفته معلم جایگاه آنان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: برگزاری آیین تجلیل از معلمان برگزیده با عنوان جلوه‌های معلمی، آزمون از کتاب شهید مطهری، برپایی نمایشگاه کتاب‌های منتشر شده از سوی فرهنگیان از جمله برنامه هفته گرامیداشت معلم است.
 
وی تجلیل از پیشکسوتان، عطرافشانی مزار شهدای فرهنگی و دانش‌آموزان را از دیگر برنامه‌ها دانست و بیان کرد: برپایی رژه سپاس معلم در مدارس، دیدار با خانواده شهدای فرهنگی و دانش‌آموز و حضور فرهنگیان در نماز جمعه از دیگر برنامه‌های هفته بزرگداشت مقام معلم است.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از انتخاب معلمان نمونه استان خبر داد و اضافه کرد: در هفته گرامیداشت معلم 36 معلم نمونه منطقه‌ای، 4 معلم نمونه استانی و 2 معلم نمونه کشوری در استان بوشهر تجلیل می‌شوند.
 
موحدی از برگزاری کنگره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز خبر داد و تصریح کرد سوم خرداد نخستین کنگره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان برگزار می شود که تاکنون در استقبال از این کنگره پویش‌های مختلف دانش‌آموزی و 15 پیش کنگره برگزار شده است.
 
وی با بیان اینکه در هفته معلم امسال 16 مدرسه آماده افتتاح است افزود: این فضاهای آموزشی به دلیل مشکل برق، امکان بهره‌برداری ندارند در همین راستا 9 میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه استان برای این موضوع در نظر گرفته شده است تا این مدارس در هفته دولت امسال افتتاح شوند.
 
واکسینه شدن دانش‌آموزان علیه کرونا ضرورت دارد
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر نیز جایگاه معلمان را برشمرد و گفت: باید مردم از معلمان که در شرایط سخت معیشتی به ویژه در روزهای کرونایی چراغ آموزش را برافروخته نگه داشته‌اند تجلیل کنند.
 
محمد تقی ایرانی باتأکید بر توجه به تزریق واکسن کرونا افزود: با توجه به حضوری شدن مدارس واکسینه شدن دانش‌آموزان ضرورت بیشتری دارد.
 
وی اظهار کرد: همه دستگاه‌ها نسبت به آموزش و پرورش اهتمام ویژه داشته باشند تا زیرساخت آموزش حضوری برای سال تحصیلی آینده نیز فراهم شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید