کد خبر : ۴۳,۸۵۸
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۵۸
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از تکیمل طرح شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین در استان اردبیل طبق برنامه ریزی های وزارت نیرو در دو سال آینده خبرداد.
محمد جوانبخت در نشست تخصصی بررسی آخرین وضعیت منابع آب و خاک استان اردبیل که با حضور رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اعلام این خبر تصریح کرد: تکمیل پروژه های مرزی همچنان جزو اولویت های اصلی وزارت نیرو است و برای تکمیل این پروژه ها برنامه ریزی لازم بعمل آمده است.
 
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر ظرفیت های بودجه بخش آب برای تکمیل و بهره برداری از پروژه های نیمه تمام تصریح کرد: هم اکنون بالغ بر هزار هزار میلیارد تومان طرح های نیمه تمام در بخش آب وزارت نیرو وجود دارد که تکمیل و بهره برداری از این طرح ها با بودجه موجود را سخت کرده است.
 
جوانبخت با بیان اینکه تکمیل پروژه های اولویت دار جزو سیاست های اصلی وزارت نیرو در طول امسال خواهد بود، ادامه داد: ما بخش قابل توجهی از این طرح ها را طبق برنامه ریزی امسال و سال آینده تکمیل و به بهره برداری خواهیم رساند.
 
وی همچنین آبرسانی به ۱۰ هزار روستا در قالب جهاد آبرسانی را یادآور شد و گفت: وزارت نیرو در همین راستا طرح آبرسانی با به ۷ هزار روستا را با قرارگاه امام حسن (ع) به امضا رسانده و انجام خواهد داد.
 
وی با بیان اینکه حل مشکل تنش آبی شهرها نیز از جمله برنامه های جدی وزارت نیرو می باشد، عنوان کرد: برای آبرسانی به شهرها ظرفیت خوبی در بودجه امسال پیش بینی شده است و جزو اولویت های ماست.
 
جوانبخت تامین آب شرب را از برنامه های اصلی و جزو خطوط قرمز وزارت نیرو عنوان کرد و گفت: وزارت نیرو در این راستا گام های موثری برداشته که در آینده شاهد به ثمر نشستن آنها خواهیم بود.
 
وی همچنین ادامه داد: متاسفانه مشکل کمبود و بحران آب تا چندسال اخیر تبدیل به باور نشده بود و در حال حاضر این مشکل تبدیل به چالش اساسی کشور شده است.
 
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، اصلاح ساختار و رویکرد مدیریتی را از دیگر سیاست های وزارت نیرو در دولت جدید عنوان کرد و افزود: مدیریت پیوسته حوضه های آبریز برای برون رفت از بخش قابل توجهی از مشکلات در همین راستا عملیاتی شده است.
 
جوانبخت با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی بارش ها در شهرستانهای شمالی استان اردبیل در سال آبی جاری را بیان کرد: برای جبران این کاستی ها ناچاریم برنامه های سازگاری با کم آبی و مدیریت مصرف آب و رعایت الگوی کشت را مدنظر قرار دهیم.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید