کد خبر : ۴۳,۷۳۲
۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۹:۰۴
سطح کیفی جشنواره نماز فجر تا فجر در استان بوشهر افزایش یافت
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بوشهر از افزایش سطح کیفی جشنواره نماز فجر تا فجر در استان بوشهر خبر داد.
اصغر جعفری یکشنبه شب در نشست ستاد اقامه نماز استان بوشهر و هماهنگی جشنواره نماز فجر تا فجر اظهار داشت: استان بوشهر ظرفیت‌های مختلفی دارد که ظرفیت‌های دینی از جمله مهم‌ترین پتانسیل‌هاست.
 
وی افزود: این استان، عالمان بزرگ و شهره‌ای در سطح کشور دارد و مردمان استان نیز همواره دین‌دار و ولایت‌مدار بوده و هستند و فرهنگ اسلامی در بین مردم جایگاه خاصی دارد.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بوشهر با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمنان علیه نظام اسلامی خاطر نشان کرد: در دهکده جهانی، با یک تلفن، با تمام جهان ارتباط برقرار می‌کنیم و دشمنان با تمام توان برای آسیب رساندن به باورهای اعتقادی مردم تلاش می‌کنند.
 
جعفری با بیان اینکه نقشه راه و دستورالعمل اصلی ما قرآن کریم است ابراز داشت: باید به نماز اهمیت بیشتری بدهیم چرا که، نماز مورد تاکید مؤکد قرآن است که کلام خداوند باری تعالی است.
 
وی با تاکید بر لزوم افزایش سطح کیفی جشنواره نماز فجر تا فجر افزود: مخاطب اصلی این جشنواره‌ها باید جوانان و نوجوانان باشد و دانشگاه و آموزش و پرورش و حوزه‌های دینی باید کمک کنند و فرهنگ سازی کنند تا جامعه سالمی داشته باشیم.
 
معاون استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه خانواده نخستین پایگاه برای گسترش فرهنگ اسلامی است یادآور شد: در خانواده باید تربیت لازم را به فرزندان داشته باشیم و ضروری است که فرهنگ قرآنی و دینی را در خانواده تقویت کنیم تا شالوده و بنیان کودکان ما قرآنی شود.
 
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از معدود کشورهایی است که مصادیق رفتارهای اسلامی را در خود دارد گفت: از مصادیق بارز اسلام حجاب است که در اکثریت کشورهای اسلامی کم‌رنگ شده و تنها کشوری که روی کره خاکی با رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری و حضرت امام خمینی (ره) در این زمینه موفق بوده ایران اسلامی است.
 
معاون استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: جوانان را باید با تعالیم قرآنی و اسلامی آشنا کنیم و اگر جوانان با قرآن آشنا شوند بقیه موارد حل شدنی است.
 
جعفری به ظرفیت بسیج اشاره و با بیان اینکه بسیج بزرگترین ظرفیت مردمی ماست اضافه کرد: بسیج اصناف اکنون در بدنه بازار فعال است و باید از این ظرفیت بسیج بهره ببریم.
 
وی در ارتباط با تشکیل کمیته‌های جشنواره فجر تا فجر و تأمین بودجه نیز بیان کرد: آقای قضائی دبیر شورای فرهنگی و مدیر کل نوسازی و تحول اداری استانداری با مدیریت مناسب، اقدامات ارزشمند و مؤثری انجام داده و انتظار داریم جشنواره با بهترین کیفیت ممکن برگزار شود.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بوشهر خواستار تشکیل اتاق فکر برای برپایی جشنواره شد و اظهار داشت: این اتاق فکر با حضور روحانیت معظم و حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها و سایر فعالان و دلسوزان این عرصه تشکیل شود تا شاهد کیفی سازی جشنواره باشیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید