کد خبر : ۴۳,۵۱۲
۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۳۹
سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین به نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص ادعاهای اخیرش که گفته بود،"اراضی فلسطینی، اشغال شده نیست" را به باد انتقاد گرفت.
 به نقل از خبرگزاری فلسطینی "وفا"، نبیل ابوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین خاطرنشان کرد، این اظهارات نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی "مردود، گمراه کننده و ناقض قطعنامه‌های بین‌المللی" است و خلاف این واقعیت است که اراضی فلسطینی تحت اشغال نظامی اسرائیل است.
 
وی در ادامه افزود، این اظهارات سیاست‌های خصمانه ارتش رژیم اشغالگر و شهرک‌نشینان اسرائیلی علیه ملت فلسطین و مقدسات آن را نمی‌پوشاند و دولت فلسطین بر اساس قطعنامه‌های بین‌المللی در مرزهای ۱۹۶۷ تاسیس شده و به سخنان نفتالی بنت مشروعیت نخواهد داد.
 
ابوردینه همچنین تصریح کرد، ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی باعث برهم زدن ثبات، ایجاد تنش و ترغیب شهرک‌نشینان اسرائیلی به تداوم تجاوز و یورش‌های خود در قدس و کرانه باختری می‌شود.
 
سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تاکید کرد، این گونه اظهارات اسرائیل، تداوم سیاست تحمیل واقعیت است که دولت اشغالگر تلاش دارد از طریق لطمه وارد کردن به مقدسات اسلامی و مسیحی به ویژه در مسجد الاقصی آن را تحمیل کند که موفق نخواهد شد.
 
وی اظهار کرد، صلح و ثبات، پایبندی به قطعنامه‌های بین‌المللی و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی را می‌طلبد.
 
نبیل ابو ردینه در پایان گفت، تداوم نقض حقوق فلسطینی توسط اسرائیل و دور زدن قوانین بین‌المللی هرگز منجر به صلح نخواهد شد بلکه در تداوم تنش و بی‌ثباتی در منطقه سهم به سزایی خواهد داشت.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید